Quote Originally Posted by Penev View Post
Ти как си го обясняваш ?

Пропуснах да кажа, че имам 3 оригинални GRAUPNER SMC 16 SCAN 40/41MHz с тях подобни проблемни нямам - работят бетон. FailSafe функцията работи прекрасно, докато тези на Corona при изключване на предавателя правят точно каквото им хрумне. Тоест всеки път различно. Почети съм обеден, че софтуерния код при FailSafe изобщо го няма.
При включване на GRAUPNER приемника трепване на машинките или разходни в крайни или някакви положения не се случват. Докато при дубликата това, ако не се случи се чудиш дали наистина всичко е наред.

Имам поне 20 приемника Корона - синтезаторни и на 2,4GHz от всички възможни видове. Нямам само с кварц. Никога не е имало проблем с тях. При мегахерцовите синтезаторни приемници Corona FailSafe функцията работи прекрасно, стига да се настрои правилно! Досега нямам отказ точно на тази функция по никакъв повод. За мен проблемно е само настройването, защото не помня периодиката от мигания на диода и се налага всеки път да чета.

За разлика от Спектрум приемниците ми, където фалсейф действа САМО на газта и опционално на елеватора. Всъщност фалсейфът при Спектрум действа доста избирателно. При първоначално включване на приемника ИЛИ докато се опознае предавателя (минават 7-8 секунди), фалсейфът не работи. Работи само ако приемника спре да чува предавателя. Тъпо... В случай на пад на напрежението за да е по-сигурно размазването на модела, хората са се подсигурили. Първо фалсейфът изобщо не сработва (нормално, като няма ток), после докато се възстанови връзката минават 8 - 15 секунди и през тия секунди фалсейф НЯМА. :) Приятно някакси.