+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Какъв тилт сензор ползваш? Дай някаква сламка?
    Забелязах, че има 2 концепции - едната с, а другата без акселерометри, но все още не мога да намеря "кантар", който да ми даде отговор за и против.
    Аз също не съм добър пилот, въпреки годините, ама комбинацията самолети/електроника ме рови да търся нещо ново, което да ми направи живота/пилотирането по-малко инфарктно.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Какъв тилт сензор ползваш? Дай някаква сламка?
    Забелязах, че има 2 концепции - едната с, а другата без акселерометри, но все още не мога да намеря "кантар", който да ми даде отговор за и против.
    Аз също не съм добър пилот, въпреки годините, ама комбинацията самолети/електроника ме рови да търся нещо ново, което да ми направи живота/пилотирането по-малко инфарктно.
    Вече не ползвам само в началото като си мислех ,че колкото повече сензори толкова по добре ама не, след много натрошени перки мотори и тръби стигнах до извода ,че три ЕДНООСЕВИ жироскопа разположени правилно и малко математика стигат за всичко , всичко останало е за да се продадат скъпо струващи сензори залежаващи поради нефункционалност(на кого му трябва акселерометър и за какво? да мери наклон? -неточно тилт-сензора е по точен и по ефтин, да мери ускорение? за какво му е като може да мери сила директно ..я се замисли ? става да търкаляш зарчета в телефона си е използват ги да взривяват въздушни възглавници във автомобилите ама като чета напоследък се връщат към старите механични система като по надежни.)Тилт сензора ми е СХТА02 на CROSSBOW TECHNOLOGY доста прецизен ползва се за мерене на ъглите в метало оработващи машини , акселерометъра който ползвах е KXPS5
    Виж в системите за управление на полета нещата са по иначе , там без GPS и магнитометър(компас че едното като отърве козите да остане другото да държи посока )не става, висотомера е добро нещо ама несъм убеден ,че датчика за налягане при толкова малък модел и близко до земята летене е удачно решение...

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    ПАЦО,
    Ти на каква платформа си стъпил - Arduino, нещо подобно или си си харесал накакъв микроконтролер и си пишеш фърма за съответното приложение?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    ПАЦО,
    Ти на каква платформа си стъпил - Arduino, нещо подобно или си си харесал накакъв микроконтролер и си пишеш фърма за съответното приложение?
    Ники , ползвам pic16f648a , почти всички стабилизиращи системи са на Атмелски контролери никой не ползва пик-ове ама пусто като съм им свикнал,разрови се из нета никъде няма да намериш нищо такова за пик

  5. #5
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    гледам че се заформя полезна темичка ,та и аз да се включа-аз летя с камера на борда FPV и ползвам това оборудване http://www.eagletreesystems.com/OSD/OSD-Pro.htm
    има джпс,осд,регистратор данни за допълнителни сензори,платките са неповече от около 30 грама трите ето видео от тях http://www.vbox7.com/play:36994aa6ac има и допълнителни данни като дистанция до пилота в метри автопилот при загуба на сигнал връща модела обратно и други благинки
    Даниел Георгиев

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by danikronos View Post
    гледам че се заформя полезна темичка ,та и аз да се включа-аз летя с камера на борда FPV и ползвам това оборудване http://www.eagletreesystems.com/OSD/OSD-Pro.htm
    има джпс,осд,регистратор данни за допълнителни сензори,платките са неповече от около 30 грама трите ето видео от тях http://www.vbox7.com/play:36994aa6ac има и допълнителни данни като дистанция до пилота в метри автопилот при загуба на сигнал връща модела обратно и други благинки
    тази системка си класика в жанра..е малко скъпичка в сравнение с Циклопа.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Днес "изрових" нещо интересно, та ми стана хубав деня:
    http://codesigns.altervista.org/blog...u-as-joystick/ - използване на жироскопи за управление на апаратурата.
    Има хляб в тази идея ...
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен