+ Ново Мнение
Страница 9 от 12
ПърваПърва ... 5 6 7 8 9 10 11 12 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 81 до 90 от общо 116

Тема: Трябва ли състезателите да плащат такса за участие

  1. #81
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    Следя темата от доста време и според мен всеки от участниците е по своему прав в някакво отношение. Реших да напиша тези редове след като прочетох мнението на Весо за соцвремената и т.н. Преди доста години като млад автомоделист съм патил от любимци на тогавашната ни шефка на федерацията която държеше те да представят България независимо че един млад Господин никой според нея ги побеждава и ми трябваха доста труд и нерви за да се утвърдя. Въпреки всички спънки успях да се преборя със конкурентите с честни средства на пистата! А сега какво стана в БФАМС? Трябва да платим такса към федерацията за да членува нашия клуб в нея отделно да си платя аз или някой друг колега за лиценз който не ми върши никаква работа при положение че състезания не се провеждат не по моя или на друг лицензиран балък причина и в крайна сметка Капо ди тути капи от Враца по лични симпатии финансира хора да представят България на Европейски и Световни форуми където тези колеги регистрират нули и снизходителни усмивки по форумите?! Ей това не го разбирам аз как става и за чия сметка???
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

  2. #82
    Наблюдател Аватар на A4A5A6
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    31

    Ф-1-А "Ширпотреба"

    Пробвал съм,или хайде питал съм дали ще ме пуснат само с такса участие без претенции за класиране,не пускат,състезанията били кръг от световна купа и щяло да има недоволни.Щял съм да показвам" комините" и другите щели да стартират по мене.Явно трябва и да си платя да им показвам,тогава ще е вече всичко наред.Както г-н Драганов каза плащаш еднократно до живот лицензен номер,е да обаче ние трябва да си плащаме всяка година подновяване на лиценз който така и невидях как изглежда,както не видях и членска карта и касов бон за таксата ми участие.Както и да е.Годишно удоволствието да пускаш на състезание е 120лв на човек само такси.И пак ще повторя,абе плащат хората или поне така изглежда,участват.Някой дори казват" добре правиш, идваш пускаш си за кеф,нете интересуват състезания,хапнеш пиинеш с познати без един лев да си назад, да не кажа и модели понякога",обаче никой не го прави.Уважават ги и това е.Никой не те пита имаш ли претенции,има си правила това е.Като не ти харесва ей там отстрани,за без пари толкова,и "пълнежа" си пускат,състезават се.С кой?С вятъра?Правили си кефа.Стига бе!

  3. #83
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Колега, какво всъщност искаш да кажеш? Проетох 4 пъти поста ти и не успях да разбера. Имаш ли позиция по въпроса или не? Състезаваш ли се или не? Не се разбира, съжалявам!


    Към колегата Metalstar: Поне едно им признавам на автото - името на федерацията им си показва за какво иде реч - автомоделен спорт! С това име няма недоразумения. То при автото няма и как да е иначе - да си караш количка за кеф е скучно и бързо омръзва.
    Георги Русинов

  4. #84
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Русе
    Мнения
    45

    коментар

    Ако трябва да се придържаме към името на темата:

    - Да, трябва да има такса участие! Дори и някъде тя да е 0лв.

    Ако някой му любопитно защо и за какво се плаща, може да попита организатора.

    Ако това ще е повод за неучастие, не виждам смисъл от питането.

    ............


    По повод коментарите по адрес на федерацията по авиомоделизъм, имаше моменти в които отговорите на наболели въпросите бяха отбивани,

    но това беше поради невъзможност да се даде смислен отговор по различни причини.

    В момента всички, които участват в ръководството й имат желание и възможност да работят в положителна посока, така че

    не виждам причина желаещите с градивни предложения да се намесят - естествено е да си има и ред по който това може да става...


    ...........................

    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%...86%D0%B8%D1%8F


    .......от където пък става ясно, че и всеизвестните нам магазини МЕТРО имат федеративна структура.

    Не е същото, но общото е, че ако нямаш "карта МЕТРО" не те пускат дори и само да разгледаш стоката в магазина.
    Последна редакция от Явор Йотов; 06.09.2010 на 12:48.

  5. #85
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Да, но карта Метро се издава безплатно и ако нямаш, като отидеш в магазина, за 2 мин. ти изкарват еднодневна карта, пак безплатно.
    Неделчо Брънчев

  6. #86
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Освен това управителите и членовете на Метро-вския УС не се избират на шуробаджанашки принцип, нито на принципа на кой колко кинти има, а на принципа кой колко може. На всичкото отгоре аз работя с ТВ Метро от години и смея да твърдя, че за да си някой там, трябва МНОГО да МОЖЕШ.

    Аз имам още един въппрос. Какъв е принципът на избиране на членове на УС на БФА? И защо хора, които НЕ МОГАТ ДА КАРАТ МОДЕЛ и нямат нито една титла от състезание са членове, а в същото време млаи мъже с десетки купи и медали зад гърбовете си не са такива?
    Има ли някакви специални условия за да станеш член на УС на БФА и ако има - какви са те?

    Добре беее, не разбрахте ли: НЕ МОЖЕ да не можеш да караш тъпия планер и в същото време да си НЯКОЙ си в НЯКАКВА си федерация... НЕ МОЖЕ БЕЕЕ!!! Не може да си на 60-то място и да се имаш за някой си. Трябва да си първи, втори, трети... Това е за мен ситуацията и скоро няма да се промени.

    Наболелите въпроси без отговор вече станаха доста. Както казах в началото на полемиката - "Новото е същото като предишното". Ако с тези ми зададени въпроси излезе някой да отговори, ще задам още по-конкретни... Въпросът е дали да продължаваме с нервите?
    Георги Русинов

  7. #87
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Да, но карта Метро се издава безплатно и ако нямаш, като отидеш в магазина, за 2 мин. ти изкарват еднодневна карта, пак безплатно.
    Също така в Метро са изключително гъвкави към недоволни потребители и към промяна в ситуацията. В Метро ще ти продадат дефектна стока (факт), но и ще ти я заменят без въпроси (отново факт). В Метро вече не те преджобват на излизане, а те питат дали искаш да бъдеш преджобен. Ако отговориш, че не желаеш - пускат те по живо по здраво. В Метро можеш да киснеш и разглеждаш цял ден, без някой да ти каже нещо. В Метро... в Метро нещата са така, защото потребителите ПЛАЩАТ и имат правото да предявяват претенции. И Метро знае много добре, че ако един потребител остане недоволен, ще отиде я в Кауфланд, я в Карфур, я в Пени, я в Билла... докато си намери каквото търси. Защото МЕТРО не е единствения магазин...
    Съвсем скоро, до дни, това ще бъде променено и в нашето хоби. Организацията със заглавие БФА вече няма да бъде "монополист" в дейността си и дори има вероятност да й се наложи да смени името си, тъй като то не е запазено като такова (проверено).
    Давам и жокер - едно друго НЕЩО, дето се нарича АМА. Там няма федерадции, няма глупости. Като пише - член на АМА, някои хора си глътват граматиките...
    Георги Русинов

  8. #88
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Освен това управителите и членовете на Метро-вския УС не се избират на шуробаджанашки принцип, нито на принципа на кой колко кинти има, а на принципа кой колко може. На всичкото отгоре аз работя с ТВ Метро от години и смея да твърдя, че за да си някой там, трябва МНОГО да МОЖЕШ.

    Аз имам още един въппрос. Какъв е принципът на избиране на членове на УС на БФА? И защо хора, които НЕ МОГАТ ДА КАРАТ МОДЕЛ и нямат нито една титла от състезание са членове, а в същото време млаи мъже с десетки купи и медали зад гърбовете си не са такива?
    Има ли някакви специални условия за да станеш член на УС на БФА и ако има - какви са те?

    Добре беее, не разбрахте ли: НЕ МОЖЕ да не можеш да караш тъпия планер и в същото време да си НЯКОЙ си в НЯКАКВА си федерация... НЕ МОЖЕ БЕЕЕ!!! Не може да си на 60-то място и да се имаш за някой си. Трябва да си първи, втори, трети... Това е за мен ситуацията и скоро няма да се промени.

    Наболелите въпроси без отговор вече станаха доста. Както казах в началото на полемиката - "Новото е същото като предишното". Ако с тези ми зададени въпроси излезе някой да отговори, ще задам още по-конкретни... Въпросът е дали да продължаваме с нервите?

    Георги, не мога да разбера, защо се нервиш толкова .... Не знам кого визираш в случая, надявам се да не имаш в предвид мен :) .... УС се избира от Общото събрание от клубовете (т.е. представителите на клубове на ОС) няма особени изисквания към тях, освен да не са осъждани и да желаят да са членове на УС. Колкото до нервите, мисля че здравето е много-много по-важно от повдигания въпрос ....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  9. #89
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Вальо, против теб нямам и не мога да имам нищо, въпреки че не те познавам пряко. То е въпрос на култура. Няма как да имам нещо против някого, когото уважавам.
    Това, че спорим, не означава, че питая лоши чувства.

    Имам нещо против ДРУГИ господа.
    Георги Русинов

  10. #90
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    23

    Жоре, не е нужно да можеш да караш РЦ за да си в УС на БФА. Има и други летящи модели освен РЦ-то.
    Николай Пейчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен