+ Ново Мнение
Страница 9 от 20
ПърваПърва ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 81 до 90 от общо 191

Тема: Помощ за HK500

  1. #81
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Батерия се самовъзпламенява само след огромно подуване, предизвикано от презареждане. Възпламенява се и ако я прободеш с нож или ако се пукне при краш. Възпламенява се и ако дадеш изводите накъсо за по-дълго време.

    Проблема със самовъзпламеняването е решен при повечето съвременни батерии и те не могат да се запалят, дори и ако отвориш клетката да разгледаш какво има вътре. Отварял съм батерия и не се е самозапалвала. Ти обаче не разчитай на това. Оперирай с батериите така, все едно че са бомба със закъснител.

    При мене досега батерия не се е палила, въпреки че през ръцете ми са минали и съм работил с над 100 батерии. На Николай Киров обаче преди няколко дена батерията се запали в дискотеката и повреди модела. Размина се само с това (не можахме да запалим дискотеката), но я си представи какво би станало, ако модела му беше оставен в къщи в гардероба например.
    Росимир Матеев

  2. #82
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    За да не отварям нова тема, ще си позволя да попитам в темата на колегата.Какво означава знамето на евро съюза ,на някои от артикулите в хоби кинг?
    Николай

  3. #83
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Че ги има и на склад в Германия и могат да се купят и от там. Hobby King има няколко склада в чужди държави - Германия, Австралия и САЩ.
    Росимир Матеев

  4. #84
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Аз от склада в Германия незнайно защо не мога да заръчвам батерии. Твърди че нямало пощенска услуга с която да могат да ги пратят или нещо такова...
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  5. #85
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Днес пристигна всичко. Сега го разопаковам да видим кое в какво състояние е...
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  6. #86
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Че ги има и на склад в Германия и могат да се купят и от там. Hobby King има няколко склада в чужди държави - Германия, Австралия и САЩ.
    Не е това!Артикулите ,който ги има в Германия на тях пише (DE Warehouse).При поръчка на продукт с дадения надпис , доставката в рамките на Германия е 8$ за 2кг за 6-8 дни.Цените са малко по високи поради включеното мито.Обаче какво значи знаменцето?Поръчах един артикул с знаме и ми изписа, че е натоварено в Хонг Конг.С пристигането на колета ще си отговоря,но ако някой знае да сподели
    Николай

  7. #87
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    За съжаление в Hobby King не знаят, че България е в Евросъюза. Вижте им картинката - има ги всички държави без България. Някой, който знае английкси, трябва да им напише писмо и да им обясни този факт. АКо това стане, то тогава когато пазарувате само артикули от германия, най-накрая сайта трябва да ви предложи друга тарифа на транспорта и да пренасочи самия ордер към Германия.

    Аз съм правил опити да пазарувам само немски стоки, но най-накрая при плащането пак ми предлага Хонгконгски тарифи на транспорта.
    Росимир Матеев

  8. #88
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    За съжаление в Hobby King не знаят, че България е в Евросъюза. Вижте им картинката - има ги всички държави без България. Някой, който знае английкси, трябва да им напише писмо и да им обясни този факт. АКо това стане, то тогава когато пазарувате само артикули от германия, най-накрая сайта трябва да ви предложи друга тарифа на транспорта и да пренасочи самия ордер към Германия.

    Аз съм правил опити да пазарувам само немски стоки, но най-накрая при плащането пак ми предлага Хонгконгски тарифи на транспорта.
    Артикулите с знамето на EU не значи, че са на склад в Германия.Тези който са на склад в Германия имат надпис: Немска галерия,а те не са много!Давам пример: http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=14763 В надписа накрая има текст в скоби (DE Warehouse) това са продуктите, който ги има в Германия.Писането на писмо няма до промени държавите за доставка.В това съм обеден.Някой да пробва да купи нещо с надпис (DE Warehouse) и да видим ще има ли разлика, и дали доставят до България изобщо.
    Николай

  9. #89
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Нали ти казах, че вече пробвах. Не става. Визарда те изхвърля в последния момент, когато се стигне до цената на транспорта.

    Ако Hobby King знаеха, че България е в Евросъюза, щяха да си направят труда да въведат таблицата на транспорта от Германия до България и визарда щеше да продължи. В момента според мене това е една грешка от недоглеждане, и понеже българите сме овце и никой не се обажда, ситуацията така и ще си остане.

    ПС: С молба в постингите си да не пишете предположения, а само това, което го знаете със сигурност. В предишния постинг съм написал, че вече съм правил опити да купувам от DE Warehouse, а ти ме оборваш с някакво си твое измислено предположение и после пишеш - я някой да пробва. Ами пробвано е - не става. Визарда знае, че съм от България и въобще не ме асоциира като човек, който има право да купува от DE Warehouse. Обяви в профила си, че си румънец, и ще видиш, че ще те пусне и ще ти начисли много приятни суми за транспорт.

    Проблема е, че не знам добре английски. Иначе досега 1000 пъти да им бях написал едно писмо. Хайде някой, който го знае по-добре, да ми напише текста, а аз ще го пратя.

    Ето до къде стига визарда при опит да купиш каквото и да било от EURO Warehouse:
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Capture009.JPG‎
Views:	353
Size:	212.7 KB
ID:	2473  
    Росимир Матеев

  10. #90
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Няма проблем с английския. Прати ми текста на писмото както го искаш и аз ще го преведа.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен