+ Ново Мнение
Страница 8 от 20
ПърваПърва ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 71 до 80 от общо 191

Тема: Помощ за HK500

  1. #71
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Рано или късно ще се огледаш за 600, но на етап учене и чупене 450 и 500 са по-подходящи. Имай предвид, че ако удариш 450 в човек, ще му насиниш краката, ръцете или каквото там удариш. Ако удариш 500 в човек - ще има кръв и разкъсана мръвка. Ако удариш 600 в човек - строшени кокали + болница + операция + недай си боже и нещо по-лошо.

    Най-добре е да хванеш 600 тогава, когато си абсолютно сигурен, че реакциите ти са в състояние да защитят тебе и хората зад тебе.

    И правило номер 1, когато тренираш на симулатора:

    Никога не изпускай хеликоптера зад тебе !!!

    Заплюй си една мислена линия, успоредна на погледа ти, и се старай никога да не изпускаш хеликоптера зад нея. Да научиш това е много по-важно и от научаването на Hovering-а. Аз в малката си практика имам две изпускания на хеликоптер зад мене, като и в двата случая само късмета и господ помогнаха да няма ударени хора. Но късмет-късмет, той няма да е вечен. Научи се или да овладяваш хеликоптера, или поне да гасиш двигателя, когато премине мислената линия.

    Иначе на дясната си ръка имам белег от перките на 450, а сина ми два пъти го блъска в себе си и един път - в лаптопа си. И той е с белези по ръцете, а лаптопа го изхвърлихме.
    Росимир Матеев

  2. #72
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Това, какво сега.... опит да ме откажете ли е ?!

    За съжаление човек не може да оцени опасноста докато сам не пострада. Понякога многото време, труд и пари го карат да опита да овладее хеликоптера само и само да го спаси и стават белите. Аз не бих се престаршил да го пилотирам в близост до други хора докато не съм сигурен, че във всеки един момент мога да го забия в земята.

    В един друг форум четох за едно 500, дето пилота решил само да развърти перките в къщи но го изтървал и то се изстреляло нагоре и направило дупка в тавана А това смешно хеликоптерче на предната страница ако занете как накълца един стар стол в къщи. Представям си какво ще е ако се докопа до човешка плът.

    Усещам аз че в скоро време ще се явяваме на изпит за клас 500 и нагоре...
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  3. #73
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Най-напред както се очакваше пристигна най-малкия пакет. В него са зарядното и едната батерия. Само набързо ги разгледах и веднага ми направи впечатление: 1. Че батерията е с кръглите конектори за които не виждам в комплекта на зарядното да има кабел и 2. захранващия кабел на зарядното е с тия английските щепсели та сега ще трябва да му търся преходник или друг кабел...
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  4. #74
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Това са дреболии. Не се ядосвай. В бъдеще ще имаш и по-големи проблеми.
    Росимир Матеев

  5. #75
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2010
    Живее в
    Горна Оряховица, Велико Търново
    Мнения
    32

    предполагам че в зарядното има и преходник с крокодилчета в края, така че те също могат да се ползват за зареждането на батериите и не е задължително да правиш нов кабел. Просто малко по-внимателно ще ги поставяш така че да не окъсят едно в друго


    Quote Originally Posted by Kalpazan View Post
    Най-напред както се очакваше пристигна най-малкия пакет. В него са зарядното и едната батерия. Само набързо ги разгледах и веднага ми направи впечатление: 1. Че батерията е с кръглите конектори за които не виждам в комплекта на зарядното да има кабел и 2. захранващия кабел на зарядното е с тия английските щепсели та сега ще трябва да му търся преходник или друг кабел...
    Венцислав Петров www.telnet.bg

  6. #76
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Даже се радвам че е само това. Все пак да не забравяме откъде пазарим и на какви цени
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  7. #77
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2010
    Живее в
    Горна Оряховица, Велико Търново
    Мнения
    32

    така е наистина, но за големите модели компромис откъм пари за оборудване на модел не бива да се прави, най малкото от съображение за сигурност. там наистина вече става скъпичко.

    Quote Originally Posted by Kalpazan View Post
    Даже се радвам че е само това. Все пак да не забравяме откъде пазарим и на какви цени
    Венцислав Петров www.telnet.bg

  8. #78
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Тая батерия я бутнах в хладилника докато прочета ръководството. Не искам да гася пожари за нова година
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  9. #79
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2010
    Живее в
    Горна Оряховица, Велико Търново
    Мнения
    32

    за съхранение на батерии аз лично ползвам метален куфар, който докато е затворен ограничава притока на кислород и е трудно да започне горене, и допълнително съм купил противопожарно одеало 2кв.м /което струва между 40 и 50лв./ и може да бъде закупено от почти всеки магазин за противопожарна техника или местата където изпитват и продават пожарогасители, в което одеало съм увил батериите и така съм поставил в куфара.
    Тази превенция е много важна особено когато се използват LiPo батерии.
    Венцислав Петров www.telnet.bg

  10. #80
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Ако предположим че батерията е заредена като за съхранение и е сложена в хладилника възможно ли е да се възпламени сама ?
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен