+ Ново Мнение
Страница 6 от 12
ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 51 до 60 от общо 116

Тема: Трябва ли състезателите да плащат такса за участие

  1. #51
    Наблюдател Аватар на A4A5A6
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    31

    Я,къде се е преместила седянката!

  2. #52
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Г-н Савов, аз пък се притесних, че пак не ми отговаряте пряко на въпросите- е нищо ново пак ще си пеем старата песен . Пряк въпрос- колко в проценти е намалял за тая година прихода от такси от състезатели (не мога оправи такси,лицензи и други начини за събиране на пари). Не питам как сте ги похарчили- то в сайта на федерацията ви вече отчети не се публикуват- явно е защо- само посветените в тайнството федерация могат да ги видят.
    Господин Драганов, винаги отговарям на въпросите, на които мога да отговоря ....
    Отсъствах 8 дни, понеже бях на Световното по ракето в Сърбия ....
    Прихода от такси не е намалял за 2010 година .... Всяка година имаме приръст в този показател и това се обяснява много просто - правим повече състезания (международни) особенно по ракетомоделизъм участниците в "Купа Каспичан" се удвоиха в сравнение с 2009 г.
    Отчети на БФА не се публикуват, защото хората, които трябваше да ги изготвят (бившия Председател) не са ги представили.... Това го знаят всички, които присъстваха на Общото събрание .... Аз имам частичен поглед върху нещата, но само върху някои неща .... Събранието взе решение, такъв отчет да бъде представен в най-скоро време, но досега няма .... Ако не бъде представен, аз ще направя частичен, за това което занм и съм сигурен.... От него също ще се разбере за много неща ....
    От тук нататък отчети ще се публикуват редовно ....

    P.S. Не съм искал да Ви обидя, както намеква Георги ....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  3. #53
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Редно е да благодаря на Г-н Савов за отговора и да приема скромните извинения за това- онова, което написа.
    Няма да коментирам отговорите на зададения въпрос- всеки сам да си решава как е положението в родните федерации- само бих казал, че от Г-н Савов би станал един прекрасен политик от ранга на бившите.

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Русе
    Мнения
    45

    Предложение

    Привет,

    Препоръчвам Ви да се помисли и предложи ПРОЕКТ за организиране на АТРАКТИВНО спортно авиомоделно мероприятие,

    като проекта да е подплътен със финансов бюджет по пера, съответно: приходи и разходи!

    За спортно мероприятие с гарантирано участие на поне 40 участници, аз ще осигуря награден фонд за всички участници.

    Трябва да се помисли върху:

    Име на сбирката, тематика, място, дата, програма, организатор, технически лица, обезпечаване на терена

    и съответната документация.

    Има едно условие!
    При евентуален провал на сбирката не искам името ми да се свързва с нея по никакъв начин.
    Последна редакция от Явор Йотов; 31.08.2010 на 08:43.

  5. #55
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Яворе, не е това проблема ....
    Проблема е принципен и то е следния:

    Моето мнение е, че на националните първенства и турнири, на които БФА е организатор или съорганизатор е редно редовните членове на клубове към БФА да плащат по-малка такса участие от нечленуващите съастезатели ....

    Също така мисля, че който не си е платил здравните осигуровки, в болницата трябва да плаща от джоба си, както и който не си е платил гражданската отговорност, при злополука, също трябва да плаща от джоба си .... не съм ли прав ???
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  6. #56
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Русе
    Мнения
    45

    Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
    Яворе, не е това проблема ....
    Проблема е принципен и то е следния:

    Моето мнение е, че на националните първенства и турнири, на които БФА е организатор или съорганизатор е редно редовните членове на клубове към БФА да плащат по-малка такса участие от нечленуващите съастезатели ....

    Също така мисля, че който не си е платил здравните осигуровки, в болницата трябва да плаща от джоба си, както и който не си е платил гражданската отговорност, при злополука, също трябва да плаща от джоба си .... не съм ли прав ???
    така е...........................

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    23

    А някой наясно ли е какви са таксите за правоучастие на световни и европейски първенства? И какво получава състезателя срещу тях?
    Николай Пейчев

  8. #58
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Примерни данни- световно по ФСР- стартова такса -30евро, допреди 3-4 г. бе 15 -20 евро.
    Какво ползваш- 7 дни състезание и достъп в определени часове за тренировки до полигоните.
    Тук ми искат 20евро за ден или два, като разликата от 5 евро и 20 евро за различните видове състезатели едва ли се покрива от Федерацията към организатора- нали членовете плащат по-евтино.
    Едва ли някой си мисли,че федерацията помага финансово на организатора.
    Аз също бих казал, че въпроса е принципен- плащаш за да получиш.И достъп до небето на федерацията ли да плащам- летя си в моето небе.
    Не получавам и не плащам. Жалко, че по закон федрациите са монополни структури- би било друго в условия на конкуренция.
    Мисля още ,че ролята на федерациите е да обединяват моделистите ,а не да търсят начини да ги разделят на члениве и нечленове.
    По логиката на Г-н Савов ,ако не съм гласувал за управляващата партия ,би следвало и данъците ,които плащам да са по-високи.

  9. #59
    Наблюдател Аватар на A4A5A6
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    31

    Свободняците плащат по 270 евро такса за световни и европейски...да пуснат по 7 старта... и да хапнат кюфтета със зелева салата.

  10. #60
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    11

    При авиото сумите са от 250 евро нагоре - за Ф3А акробатики 400 евро.
    справка: http://www.f3a-ec.at/bulletin/Bulletin-Nb-1-2010-01.pdf
    Това с храната се плаща +.
    Лошото е, че с примери и писаници по форумите положението на бг моделизмите няма да се оправи.
    Хубавото е, че това е любимото ни хоби и на състезания, сбирки и свободни пускания се забавляваме и намираме нови приятели.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен