+ Ново Мнение
Страница 4 от 12
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 116

Тема: Трябва ли състезателите да плащат такса за участие

  1. #31
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
    Георги, не нога да ти разбера проблема ....
    Искаш да даваш - давай, когато станеш член на някой клуб, лично аз ще те запозная с това как са изразходвани средствата, обещавам ти ....
    Вальо, аз проблеми нямам. За даването - давам. А член на клуб НЕ ЖЕЛАЯ да ставам. И въобще не ме интересува кой как и къде харчи средства! Това можеш ли да го разбереш или все още не проумяваш, че половината моделисти НЕ ИСКАТ да членуват в клубове???


    Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
    Ама когато нямаш ни най-малко понятие какво става във федерацията, да приказваш глупости за мен е обидно ....
    Глупости аз НЕ приказвам. Обидно е само това твое изказване. Обидно е за мен. Освен това много добре знам какво става (по-точно какво НЕ става) в групичката, наричаща себе си Федерация.

    Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
    Споменах, че от скоро (няма и месец) федерацията има ново ръководство ...
    Има нов устав и нов управителен съвет ....
    В управителния съвет са: Митко Гарабетов (Пловдив), Николай Николов (Търговище), Тошко Драгов (Каспичан), Петко Кичев (Бургас), Розен Тодоров (Д.Митрополия), Валентин Савов (Г.Оряховица), Сотир Лазарков (Дупница). Председател на БФА - Сотир Лазарков.
    Има една реклама: "Това ли е новото? Амче то същото кат предишното!"
    Айде сега да те попитам нещо неудобно - т.нар "Федерация" частно сдружение ли е или държавна организация? В първият случай т.нар. "Федерация" има право ако ще и балони да продава, но няма право да казва или определя на кое мероприятие колко такса ще се взима, освен ако няма пряка търговска обвързаност! Ако е държавна огранизация, защо трябва да съм член на клуб, за да гласувам за УС? УС на държавните организации могат да се избират по ред, който е ЗАКОННО установен, а не саморъчно написан. Последно в България кои закони важат - тези от Конституцията или тези от Търговския закон???
    Друг въпрос имам: удобно ли е да запитам за критериите, според които е "избран" т.нар. управителен съвет?

    Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
    На събранието присъстваха предстваители на 16 клуба, обшо клубовете членове на БФА са 21 засега .... Общото събрание прие членския внос за клубове от следващата година да е 20 за клуб (независимо от броя на членовете) .... За състезателите ще се издава национален спортен лиценз срещу 25 лева. Няма хора, които получават заплата от федерацията....
    Срещу тези пари какъв документ се издава?


    Само за децата и юношите (състезания, нац.отбори) тази година от БФА са платени 5000 лева. Това е около половината от необходимата сума, останалата част се плаща от клубове, общини, спонсори и от състезателите .... Лично аз водя на свои разноски моите състезатели на Световните по ракето и авио, таксите бяха платени от БФА и спонсори..... транспорт, спане и храна плащам лично аз .... дано не разбере жената :)

    Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
    Колкото до "двойния стандарт" - който е платил чрез своя клуб чл.внос - плаща по-малко , това според мен е справедливо.... Защо моя клуб, които е платил тази година около 600 лева членски внос , да плаща еднаква такса с теб ??? Обясни ми и ако си прав ще се съглася с теб ....
    Пък и състезанието не е задължително и не страда от липса на участници ....
    Вальо, аз НЯМА да заплатя НИКАКВА такса на НИКОЙ клуб. Следователно никой не плаща "еднаква такса" с мен. А няма да я заплатя, защото НЕ СЕ нуждая от членство в клуб. Клубовете НЕ МЕ интересуват. Интересува ме САМО хобито. Правя си кефа достатъчно добре и не искам да става по-добре. По състезания НЕ участвам, защото нямам амбиции в тази насока. Това е относно мен.
    Обаче съществуват още толкова много моделисти, които не членуват в клубове като мен. Не желаят, нямат нужда от това. Отговори ми какво да правят тези моделисти и защо биват ограничавани от изяви чрез "справедливи" решения за таксите? (абстрахирай се от мен)? Айде да видим как моделист Х, (който цял живот е правил кадърни модели и знае повече от енциклопедия) да членува в клуб, когато пенсията му е 250 лева и 150 от тях дава за лекарства? Обясни ми как един пенсионер да плаща членски внос и такси, след като не може да си го позволи? Какво да го правим - да го отписваме от моделистите или да го трепем???
    А иначе състезанията (ви) не страдат от липса на участници, а от присъствие на ЕДНИ И СЪЩИ такива.
    Последна редакция от ajcinema; 17.08.2010 на 13:31.
    Георги Русинов

  2. #32
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Сотир View Post
    Интересна тема и много поучителна.
    Жалко е, че главните действащи лица, които ги разбират и могат работите само пишат и то от няколко години.
    Ми вземете, че покажете какво можете де!
    Организирайте събиране подобно на това в Казанлък, за да не ви дразни федерацията. Предполагам с големите възможности, които имате то ще стане поне като авиошоуто на Бурже. Пък и не толкова голямо да е събитието, вярвам всички моделисти ще се радват да присъстват и участват.
    Ако няма такса участие и аз ще дойда.
    А ако има такса няма ли да дойдеш? Ми ха заповядай - 3 деня едене и пиене и каквото друго искаш!

    Кой е казал нещо против събирането в Казанлък? Нямам спомен да е казано нещо лошо. Я да видим защо така? Ти имаш ли някаква идея?


    И тъй като аз много обичам да давам примери, специално за господата от Междугалактическата Континентална Федерация ще дам цели два, небрежно свързани с въпроси:

    1. Имаше едно момче Валери (то още го има). Това момче за година и малко почти само с помощта на интернет се разви толкова много, колкото други момчета не могат за 10 години. Обяснете ми на колко състезания дойде това момче и колко членски такси плати? И какво направи Федерацията за него? Не говоря за лична помощ, а за помощ от Вездесъщата Фундаментална Федерация?!

    2. Един от участниците в този форум е Неделчо. Прави ли ви впечатление неговата продуктивност? На мен ми прави ОГРОМНО впечатление. Той е човекът, който показа и разказа изработването на най-много модели тук! Няма стари пушки, няма туй-онуй. Неделчо слага всички в малкото джобче. Очевидно това момче има огромен потенциал. Пак същият въпрос - на колко състезания дойде Неделчо и на кой клуб е член?

    Тези двамата млади хора дали с техния хъс, желание и упоритост нямат желание за изява според вас? Ами много ясно че имат! А защо не се изявяват? Защото им е писнало от глупости, от бюрокращина и от мазните старчески глави с мегафони! Писнало им е от Заслужили Майстори на Спорта и от тям подобни. Ако бъркам, нека и двамата да ме поправят!

    Помислете си, господа Федератори върху тези два казуса и ако нищо не измислите ви пожелавам УСПЕХИ в развитието на галактиката!

    П.п. Императивната форма на изказа ми се отнася за членове на УС на БФА (тях визирам под "господа")
    Последна редакция от ajcinema; 17.08.2010 на 13:55.
    Георги Русинов

  3. #33
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Вальо, аз проблеми нямам. За даването - давам. А член на клуб НЕ ЖЕЛАЯ да ставам. И въобще не ме интересува кой как и къде харчи средства! Това можеш ли да го разбереш или все още не проумяваш, че половината моделисти НЕ ИСКАТ да членуват в клубове???.
    Това е личен проблем, които не иска - не иска .... какво да направим .... това са доброволни сдружения ... и основната им цел е участия в състезания, международни и национални .... затова са членуват във спортна федерация .....


    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Глупости аз НЕ приказвам. Обидно е само това твое изказване. Обидно е за мен. Освен това много добре знам какво става (по-точно какво НЕ става) в групичката, наричаща себе си Федерация.
    "Групичката" е от около 200 души .... от тях 100 с международни лицензи ....


    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Има една реклама: "Това ли е новото? Амче то същото кат предишното!"
    Айде сега да те попитам нещо неудобно - т.нар "Федерация" частно сдружение ли е или държавна организация? В първият случай т.нар. "Федерация" има право ако ще и балони да продава, но няма право да казва или определя на кое мероприятие колко такса ще се взима, освен ако няма пряка търговска обвързаност! Ако е държавна огранизация, защо трябва да съм член на клуб, за да гласувам за УС? УС на държавните организации могат да се избират по ред, който е ЗАКОННО установен, а не саморъчно написан. Последно в България кои закони важат - тези от Конституцията или тези от Търговския закон???
    Друг въпрос имам: удобно ли е да запитам за критериите, според които е "избран" т.нар. управителен съвет?
    То и Георги си е съшия :)
    Колкото до федерацията - НЕ Е ДЪРЖАВНА организация, а обществена .... Сдружение с нестопанска ЦЕЛ, защото бъркаш целите със стопанска ДЕЙНОСТ ....

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Срещу тези пари какъв документ се издава?
    Фактури се наричат тези документи Георги, фактури ....

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Вальо, аз НЯМА да заплатя НИКАКВА такса на НИКОЙ клуб. Следователно никой не плаща "еднаква такса" с мен. А няма да я заплатя, защото НЕ СЕ нуждая от членство в клуб. Клубовете НЕ МЕ интересуват. Интересува ме САМО хобито. Правя си кефа достатъчно добре и не искам да става по-добре. По състезания НЕ участвам, защото нямам амбиции в тази насока. Това е относно мен.
    Обаче съществуват още толкова много моделисти, които не членуват в клубове като мен. Не желаят, нямат нужда от това. Отговори ми какво да правят тези моделисти и защо биват ограничавани от изяви чрез "справедливи" решения за таксите? (абстрахирай се от мен)? Айде да видим как моделист Х, (който цял живот е правил кадърни модели и знае повече от енциклопедия) да членува в клуб, когато пенсията му е 250 лева и 150 от тях дава за лекарства? Обясни ми как един пенсионер да плаща членски внос и такси, след като не може да си го позволи? Какво да го правим - да го отписваме от моделистите или да го трепем???
    А иначе състезанията (ви) не страдат от липса на участници, а от присъствие на ЕДНИ И СЪЩИ такива.
    Георги , никой не те кара да плащаш нещо ..... никой ....
    Колкото до песионерите (над 60 г.) и децата до 18 години , те са ОСВОБОДЕНИ ОТ ПЛАЩАНЕТО на т.е. спортния лиценз им е БЕЗПЛАТЕН !!! Това е естествено ново решение на Общото събрание ....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Колкото до федерацията - НЕ Е ДЪРЖАВНА организация, а обществена .... Сдружение с нестопанска ЦЕЛ
    Би ли ми обяснил какво означава "Сдружение с нестопанска цел" и как бива то обществена организация? А наясно ли си какво е ОБЩЕСТВЕНА организация?

    "Групичката" е от около 200 души .... от тях 100 с международни лицензи ....
    Браво на тях! Издайте и на останалите!

    Фактури се наричат тези документи Георги, фактури
    Наскоро обявих награда за касова бележка или фактура, ако си спомняш... Все още нищо!

    Георги , никой не те кара да плащаш нещо ..... никой ....
    Колкото до песионерите (над 60 г.) и децата до 18 години , те са ОСВОБОДЕНИ ОТ ПЛАЩАНЕТО на т.е. спортния лиценз им е БЕЗПЛАТЕН !!! Това е естествено ново решение на Общото събрание ....
    Интересувам се какви са облекченията за безработни и граждани с нетрудоспособност. Живо се интересувам заради ОБЩЕСТВЕНИЯ характер на сдружението, наречено БФА...

    Позволявам си да цитирам сам себе си, заради по-късното допълнение на мой пост:

    И тъй като аз много обичам да давам примери, специално за господата от Междугалактическата Континентална Федерация ще дам цели два, небрежно свързани с въпроси:

    1. Имаше едно момче Валери (то още го има). Това момче за година и малко почти само с помощта на интернет се разви толкова много, колкото други момчета не могат за 10 години. Обяснете ми на колко състезания дойде това момче и колко членски такси плати? И какво направи Федерацията за него? Не говоря за лична помощ, а за помощ от Вездесъщата Фундаментална Федерация?!

    2. Един от участниците в този форум е Неделчо. Прави ли ви впечатление неговата продуктивност? На мен ми прави ОГРОМНО впечатление. Той е човекът, който показа и разказа изработването на най-много модели тук! Няма стари пушки, няма туй-онуй. Неделчо слага всички в малкото джобче. Очевидно това момче има огромен потенциал. Пак същият въпрос - на колко състезания дойде Неделчо и на кой клуб е член?

    Тези двамата млади хора дали с техния хъс, желание и упоритост нямат желание за изява според вас? Ами много ясно че имат! А защо не се изявяват? Защото им е писнало от глупости, от бюрокращина и от мазните старчески глави с мегафони! Писнало им е от Заслужили Майстори на Спорта и от тям подобни. Ако бъркам, нека и двамата да ме поправят!

    Помислете си, господа Федератори върху тези два казуса и ако нищо не измислите ви пожелавам УСПЕХИ в развитието на галактиката!

    П.п. Императивната форма на изказа ми се отнася за членове на УС на БФА (тях визирам под "господа")
    От този пост нататък няма да взема повече участие в тази тема. Ще изчакам търпеливо още няколко годинки, докато по спортните мероприятия започнат да съдийстват млади, енергични и нахъсени хора. Мерси за вниманието и желая на Федерацията здраве и берекет!
    Георги Русинов

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    А ако има такса няма ли да дойдеш? Ми ха заповядай - 3 деня едене и пиене и каквото друго искаш!

    Кой е казал нещо против събирането в Казанлък? Нямам спомен да е казано нещо лошо. Я да видим защо така? Ти имаш ли някаква идея?


    И тъй като аз много обичам да давам примери, специално за господата от Междугалактическата Континентална Федерация ще дам цели два, небрежно свързани с въпроси:

    1. Имаше едно момче Валери (то още го има). Това момче за година и малко почти само с помощта на интернет се разви толкова много, колкото други момчета не могат за 10 години. Обяснете ми на колко състезания дойде това момче и колко членски такси плати? И какво направи Федерацията за него? Не говоря за лична помощ, а за помощ от Вездесъщата Фундаментална Федерация?!

    2. Един от участниците в този форум е Неделчо. Прави ли ви впечатление неговата продуктивност? На мен ми прави ОГРОМНО впечатление. Той е човекът, който показа и разказа изработването на най-много модели тук! Няма стари пушки, няма туй-онуй. Неделчо слага всички в малкото джобче. Очевидно това момче има огромен потенциал. Пак същият въпрос - на колко състезания дойде Неделчо и на кой клуб е член?

    Тези двамата млади хора дали с техния хъс, желание и упоритост нямат желание за изява според вас? Ами много ясно че имат! А защо не се изявяват? Защото им е писнало от глупости, от бюрокращина и от мазните старчески глави с мегафони! Писнало им е от Заслужили Майстори на Спорта и от тям подобни. Ако бъркам, нека и двамата да ме поправят!

    Помислете си, господа Федератори върху тези два казуса и ако нищо не измислите ви пожелавам УСПЕХИ в развитието на галактиката!

    П.п. Императивната форма на изказа ми се отнася за членове на УС на БФА (тях визирам под "господа")


    Да има ги тези момчета и най-добре да питаме тях ....
    Питай ги и двамата дали не съм ги канил на състезания, включително съм им изпращал материали, може да не са много , но с условието да се появят на състезанията .... но уви и двамата не се появиха, и не са ги спрели такси и пътни .... защото нямаше такива ....
    И двамата се развиват отлично, но не в състезателни класове, а в хоби тренерчета, лодчици и други ...
    Който не иска да се състезава, не можеш да го направиш насила състезател ....
    Има юноши със успехи на международни състезания, Световни първенства и Световни купи , ама вярно това теб не те интересува ....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  6. #36
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    71

    Нещо моята реплика беше подмината май....

    Колкото до "двойния стандарт" - който е платил чрез своя клуб чл.внос - плаща по-малко
    Валентин Савов

    Е това е измамата-състезателите членуващи в клубовете не дължат нищо на федерациите а само членски внос в своя клуб.
    Който може да ме обори да заповяда.
    Последна редакция от Владо Янков; 17.08.2010 на 16:40.

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    11

    Quote Originally Posted by Владо Янков View Post
    Колкото до "двойния стандарт" - който е платил чрез своя клуб чл.внос - плаща по-малко
    Валентин Савов

    Е това е измамата-състезателите членуващи в клубовете не дължат нищо на федерациите а само членски внос в своя клуб.
    Който може да ме обори да заповяда.
    Не знам в коя категория се бориш и затова не се обаждам
    Туй Плевен деге все нервняци май.
    По доскоро действащия устав на БФА състезаващите се в първенствата членуваха в БФА чрез клубовете си. Те от своя страна изпащаха парички - членски внос към федерацията с поименен списък на платилите... това обаче трябва сигурно да спреме да го повтаряме, защото от догодина ще е по различен начин.
    Обаче каквото и да си говориме пари трябват, за да съществува една организация. Най-малкото по задължение от законите трябва да има счетоводство...

  8. #38
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Макар и да не искам да се включвам в темата...
    Вальо, ти наистина си ми помагал, както със знания така и с чаркове, за което страшно много ти благодаря (както и на всички останали които са ми помагали през времето), но все пак не забравяй, че до някъде бях и все още съм зависим от моите родители. Не мога да се кача на колата и да отида на състезание... Ходил съм на състезания (3-4 пъти), но само като зрител. Не си мисли, че преди когато ти ме покани аз не исках... Просто така се случиха нещата.
    И чесно да си призная, модели се научих да правя от интернет, но разбира се и с много труд (вече през ръцете са ми минали повече от 50-тина модела). Никой "стар моделист" не е идвам да ме учи, а и аз не съм ходил (само един път Вальо ми дойде на гости за 2 часа ).
    Това е от мен, мога само да кажа, че добър моделист се става с много желание и упоритост.

    P.S. Не всеки има състезателен дух, и не мога да разбера, защо са толкова важни тези състезания за вас? Какво толкова ще помогнат на мен или на вас? Аз лично започнах да се занимавам с моделизъм, защото това ми беше интересно (и все още ми е), разтоварва ме от проблемите, и най-вече ДОБИХ СРЪЧНОСТ. Имам приятели, които не могат да режат с макетно ножче.

    Стига съм философствал, че имам достатъно работа по моделите
    Неделчо Брънчев

  9. #39
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    И само още нещо да допълна. Вальо, ти спонена хоби модели и тн. Нима според теб, вашите модели с които ходите по състезания са състезателни? Не се шегувай. Всички които ходите по тези състезания сте си чисти любители, карате хоби моделчета. Те ако моделите ви бяха много състезателни, нямаше всяка събота и неделя да пускате. До сега не съм чул някой (за Българските състезатели говоря) да се издържа от това, че печели по тези измислени състезания. Всичките влагате пари, но не печелите нищо друго освен "кефа". Защото, например футболистите им пащат да играят и с това се издържат, ТЕ СЕ ЗАНИМАВАТ ПРОФЕСИОНАЛНО С ТОВА.

    И един пример, преди няколко дена гледах предаване, за драг мотоциклетите (състезатлните). След всеки старт, екип съставен от няколко човека прави настройка на двигателя която продължава около 2-3часа. Дали този мотоциклет ще могат ей така да си го карат за кеф, както вие си карате "състезателните модели".

    Не се заяждам, и не искам да го правя. Просто изказвам лично мнение!
    Неделчо Брънчев

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by Владо Янков View Post
    Колкото до "двойния стандарт" - който е платил чрез своя клуб чл.внос - плаща по-малко
    Валентин Савов

    Е това е измамата-състезателите членуващи в клубовете не дължат нищо на федерациите а само членски внос в своя клуб.
    Който може да ме обори да заповяда.
    Господин Янков, става въпрос за ТАКСА, която се плаща към организатора на едно състезание ....
    БФА никога не е получавала и няма да получава част от таксите за едно състезание, те са си за организатора на състезанието .... и без тях и с тях той си е вътре с парите ...
    Та за това състезание, членуващите в клубове, които са членове на БФА , плащат по-малко .... Така е решил управителния орган, така ще бъде, докато същия не го промени ....
    Надявам се да съм бил ясен ....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен