+ Ново Мнение
Страница 34 от 41
ПърваПърва ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 331 до 340 от общо 409

Тема: Хидро U1 Miss Budweiser 2001 в мащаб 1/8

  1. #331
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Еми нали и аз за това питах данните верни ли са. На китайците не им вярвам дори като ми предлагат вода.
    Я виж кви етикети лепят на батериите.

  2. #332
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    ОК приятели, какъв двигател да си поръча незнайко, като мен ?
    Споменах, бюджета ми си има някакви граници, така че нека не си го давам за несполучливи попадения, които са плод на моето незнание за света на ДВГ. Говоря сериозно, коментирахме, че трябва да имаме двигател, за да може да разсъждаваме нататък, така че....
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  3. #333
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Струва ми се ,че каквото и да направиш после ще се укоряваш. За съжаление и на мен често ми се случва. Майка казваше ,че най- скъпото почти винаги е най- хубаво.

  4. #334
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    При мен откак изхвърлих конфекцията, живота ми е далеч по-спокоен. Не че и аз не мъча някой играчки с евтини елементи ама десетки пъти по трудно е да го накарам да върви.
    При теб ще е същото и ако имаш много време да се занимаваш и евентуално ще се получи. После като рекапитулираш ако сложиш загубеното време умножено по надника ще проумееш колко по скъпи са евтините неща.

  5. #335
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    Редуктор? (в случая - мултипликатор)?
    Стоян Пулевски '71 набор.

  6. #336
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by Пулевски View Post
    Редуктор? (в случая - мултипликатор)?
    Стояне няма нужда от редуктор.
    Има нужда от мотор и от колеги разбиращи от нитро.
    Това, че оборотите са по-малки не е проблем. И Веско потвърди същото.
    При ДВГ моделите, независимо от това, че се ползват само расови мотори, първо се разработва моделът с електро конверт сетове на които можеш точно да измериш всичко.
    E резултатите са видни при ФСР ите.

    Неговият е за КЕФ ама пак иска мотор. С ластик не става. Иска се мощност на мотора.
    В него размер няма перки. Това дето се предлага е съобразено с определени приложения.
    Проектиране на нова струва повече от играчката му и няма кой да му го направи. Остава възможността с наличните да пробва. Лепене на флапсове корекции по кронщейна и т н. Тези настройки искат много време което никой не притежава.

  7. #337
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Не знам дали е някакъв ориентир, но Майк, който ми изпати винта, Х455/3 го кара на същото хидро с мотор PICCO 67, всъщност този мотор е може би най-масовият там за 1/8 ХИДРО.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  8. #338
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Не знам дали е някакъв ориентир, но Майк, който ми изпати винта, Х455/3 го кара на същото хидро с мотор PICCO 67, всъщност този мотор е може би най-масовият там за 1/8 ХИДРО.
    пълно потвърждение на това което и ние пишем.



    Има няма 700 евра
    Резервна двойка AAF 150 Евра
    Друго не знам за мотора.
    Последна редакция от Иво горанов; 05.01.2013 на 11:37.

  9. #339
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Изчетох отново последните 6 страници от темата и съм на път да се откажа от лодката, да я консервирам за по-добри времена...
    Най-вече проблема заради мотора, явно не си струва да се заигравам с тези, които обсъждахме, а за истинските, в момента нямам възможност, за съжаление.
    Последна редакция от GMateev; 05.01.2013 на 18:25.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  10. #340
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Изчетох отново последните 6 страници от темата и съм на път да се откажа от лодката, да я консервирам за по-добри времена...
    Най-вече проблема заради мотора, явно не си струва да се заигравам с тези, които обсъждахме, а за истинските, в момента нямам възможност, за съжаление.
    Звучи ми доста песиместично. Около тебе в Пловдивската групичка има колеги пускащи ФСР с ДВГ потърсил ли си ги за мнение?
    Моторът за твоята играчка е важен, зашото както и преди съм ти казал, че наборът на перки в този размер е крайно ограничен. Би могло да се умаловажи ако имаш опит на някой рейсинг тим. Моделът ти е значително по тежък от композитните. Този факт не е за пренебрегване. Независимо че си презапасен от към плавучест, ъглите на плувците, корекция на кронщейн и местене на ЦТ всичко това се докарва с проби и грешки при които издухваш двойки от топлинното претоварване неминуемо съвпътстващо ДВГ.
    Много неизвестни и още толкова ограничителни условия.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен