+ Ново Мнение
Страница 32 от 41
ПърваПърва ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 311 до 320 от общо 409

Тема: Хидро U1 Miss Budweiser 2001 в мащаб 1/8

  1. #311
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    На фона на твоето хидро моето си е клуючодържател.
    И всичките тези габарити и маса си искат мощност. Съответно цената расте. Лошото е, че мощността е важна от към МОМЕНТНАТА си компонента. При електричките всичко е ясно, ама ДВГ ми е мъгла.
    Това което пропускаш да се замислиш е прав вал с чупещо каре като при А класите. Там пак си зависим от прецизна изработка и средства.
    Версията жило е ясна. Телта също.
    Правият вал е най евтино и лесно решение от към валолиния. Само дето рискът да поместиш играчката във витрината е много голям.
    Последна редакция от Иво горанов; 04.01.2013 на 07:49.

  2. #312
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Аз досега не съм правил ДВГ лодка, та и на мен ми е мъгла, ама виждаш, че тези дето не им е мъгла си мълчат, само Веско ( mmfsr ) се обажда.
    Това за чупещото рамо, аз го разбирам като при МОНО-то ми, прав вал с каре от към мотора. А това кои модели са А клас хабер си нямам, състезанията не са ме интересували досега....
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  3. #313
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Това са модели А1 хидроглисер и В1 аероглисер
    на водещ наш корабомоделист Владимир Миров


    това е моето АЕ



    Нямам други подобни снимки в компа си. Чупещи карета са примерно полуоските по колите.

    Докато чаках на автомивката превъртях х455/2 в компа си.
    При 22 000 оборота имаш нужда от 883 вата за скорост от 24 м/с (86 км/ч) Това е оптимален диапазон на напредване -обороти за съответната перка. За ускоряване на това средство имащо мощност 883 вата за да подържа 24 м/с Калкулаторът казва 1940 вата. (Калкулаторът е за електички и е без ограничител по момент)

    За твоята лодка нямам никакви линии свързваща скоростта и мощността. Дали ще стигне до тази Скорост?????!!!!
    Тоест при друго по малко напредване на винта (по голамо хлъзгане от 14.2%) мощноста скача на куб по линия на оптималната работа.
    Примерно за 16% хлъзгане (скорост 23 м/с или 82 км/ч) на този винт вече 1120 вата ЗА постоянна скорост и 3023 вата ЗА ускоряване.

    Следва си правиш сметка какъв мотор ти движи играчката за да не стои във витрината.

  4. #314
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Само за инфо, а другият х455/3, по същият начин ли ще се държи, предполагам, не...
    Повярвай ми, тези резултати са ми много интересни, най-вече от факта, че някой (основно ти) си прави труда да подходи към това съвсем научно и според теорията. Уважавам усилията, за да се постигне най-доброто решение, дори това да отнеме повечко време, резултатите го оправдават.
    Но все пак, Иво, знаеш че аз го правя за кеф, състезателният момент го няма, и това че няма да постигна максимума не ме притеснява, като например че няма да се движа с максимална скорост....
    Напротив, някой от другите ми лодчици, ги е управлява и по - малката ми дъщеря, която е на 13 г. и ужасно се кефи от това, там скорост не ми трябва.
    Последна редакция от GMateev; 04.01.2013 на 14:00.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  5. #315
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Само за инфо, а другият х455/3, по същият начин ли ще се държи, предполагам, не...
    Повярвай ми, тези резултати са ми много интересни, най-вече от факта, че някой (основно ти) си прави труда да подходи към това съвсем научно и според теорията. Уважавам усилията, за да се постигне най-доброто решение, дори това да отнеме повечко време, резултатите го оправдават.
    Но все пак, Иво, знаеш че аз го правя за кеф, състезателният момент го няма, и това че няма да постигна максимума не ме притеснява, като например че няма да се движа с максимална скорост....
    Напротив, някой от другите ми лодчици, ги е управлява и по - малката ми дъщеря, която е на 13 г. и ужасно се кефи от това, там скорост не ми трябва.
    Това с перките мога ти кажа, че е много точно. Просто съм адаптирал нещо което корегира непригодността на теорията.
    И през ум не ми минава, че ще ходи на състезания. Нямаш практическа възможност да го разнасяш това по самолетите. Имам близо полвин милион мили прелетени
    Ти се вкарваш във филм с невъзможен сценарий.
    Ще сложиш евтин мотор.
    Да става! Е дори да го искаш да се движи бавно, щото той притежава малка мощност не можеш го подкара.
    Аз за 1/12 молих приятел математик да ми проектира перка, която прилича повече на вентилатор за да тръгне.
    При мен беще сложно, тежък китайски корпус, прав вал при което винта е под 6 градуса наклон. Не разбирах от Нитро. Това което изпрочетох от форумите на автомоделистите по никъкъв начин не се вързваше с понятията ми за ДВГ. И стигнах до там да търся полуполимеризирана пластмаса от фирма производител на синтетични масла за да забъркам горивото с него но без нитрометан. В последствие се научих как да се справям. Е това чак тогава тръгна.

    Е и ти ли това целиш? да се изкъртиш от проби -грешки.
    Е виждаш на новото си хидро нямам регулируем кронщейн. То е значително по трудно щото е предвидено за по-високи скорости. Да не мислиш че ще се гърча да го настройвам. Як мотор-контролер-батерии и ще върти квото навия.

  6. #316
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Абсолютно съгласен с теб ! Но аз ти казах, на момента мога да си позволя това ASP 0.91m, 2350 W при 18 000 оборота.
    А за състезания...няма да ходя, и заради самолетите, и заради финансите...
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  7. #317
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Тези ограничителни условия елиминират две версии прав вал и вариянта предложен от Веско.
    Ако това е вярно
    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    ASP 0.91m, 2350 W при 18 000 оборота.
    х455/2
    и 455/3 ще работят НЯКАК си. (и двете са проектирани за работа в номинален режим при над 20 000)
    Как ще ускорява не се наемам да прогнозирам. (не е елекричка) тоест ще отлепи ли въобще ?
    там ФСР и Авто да се произнесът.

  8. #318
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Да, истина е...

    http://www.justengines.co.uk/acatalog/info_417.html

    Ако оборотите са проблем, ще търсим друг мотор, аз също не искам да се изръся 300 лв. за този, и както казваш ти, да го сложа на витрината.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  9. #319
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Да, истина е...

    http://www.justengines.co.uk/acatalog/info_417.html

    Ако оборотите са проблем, ще търсим друг мотор, аз също не искам да се изръся 300 лв. за този, и както казваш ти, да го сложа на витрината.
    Това е от компетенцията на тези дето разбират от мотори.
    На мен ми е достатъчно да се чопля с перките.

  10. #320
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Някакви изводи, изхождайки от оборотите, тъй като спомена, че за перките Х455/2 и Х455/3 ще им трябват поне 20 000...
    Да търсим друг мотор и да мисля за цената му, колкото и да е трудна....
    Ще търся спонсор....шегувам се, но нека уточним, какво да търся.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен