+ Ново Мнение
Страница 25 от 43
ПърваПърва ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 241 до 250 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #241
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пацо,
    Сложих стабилизатора на доста мед, след, като прочетох, че доста греел.........що така....поради що? Тоя MAX ли харчи толкова много, че петицата да грее? И върха на сладоледа беше цената на макс-а....ужасТ.
    Направо нахвърляй схемата с 1881/1883....който ти е кеф...те са почти еднакви и да действаме. За мен ще бъде удоволствие да конструирам платката. Надявам се да е на база някакво PIC-че.

    P.S. Това нещо познато ли ти е?

    Приложение 3875Приложение 3876
    Последна редакция от nickarsow; 25.10.2011 на 17:12.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #242
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Пацо,
    Сложих стабилизатора на доста мед, след, като прочетох, че доста греел.........що така....поради що? Тоя MAX ли харчи толкова много, че петицата да грее? И върха на сладоледа беше цената на макс-а....ужасТ.
    Направо нахвърляй схемата с 1881/1883....който ти е кеф...те са почти еднакви и да действаме. За мен ще бъде удоволствие да конструирам платката. Надявам се да е на база някакво PIC-че.

    P.S. Това нещо познато ли ти е?

    Приложение 3875Приложение 3876
    не ми е познато но ще огледам за него

  3. #243
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Dacar OSD, мисля ,че става ще го налепя набързо имам един 2550 в осцилоскопчето си ,ще пробвам и ще докладвам

  4. #244
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пацо,
    Те за това иде реч. Дори си мисля, че връзката към GPS-а ще се ползва по-скоро за връзка с автопилота, защото OSD-то ще си чете инфото от GPS-а от автопилота. Дори може да му идва "сдъвкано". Остават 2 информационни сигнала - ток и напрежение от токовия сензор. Така, че после можем да помислим за оптимизация и на PIC-а.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #245
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Да му турнем едно МАХ232 та да е в тон с другата ми работа а и да може даработи и с други ГПС-и не само с ТТЛ това с тези транзистори там ме дразни, мяма да лошо да се побутне от тук оттам ще нахвърлям корекцийте и ще кача новата схема утре да я обсъдим..

  6. #246
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пацо,
    Ти къде ползваш RS232? Аз имам един прост сериен интерфейс в автопилота (Tx/Rx, работещ с нива от 3 до 5V ) до 115200 за разни подобни обмени, а към компа използвам готова платчица с FTDI232RL към USB-то на компа.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #247
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    цялата ми външна комуникация е по RS232 и връзкта с компа(ползвам едно специализирано чипче към USB) и с ГПС-а и с контролера ми за настройки...
    Последна редакция от ПАЦО; 26.10.2011 на 08:19.

  8. #248
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ето набързо скована схемичка позволих си да направя истински модулатор на видеото а не да разчитам на буферния резистор на видео изхода на камерата за сумирането съгалсувах като коаксиална линия по вход и изход на 75 ома, масите са разделени на аналогова и цифрова и се събират в една точка, сложих и по цивилизован сериен с МАХ232.....моля огледайте и ако има нещо объркано пишете!!!

  9. #249
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пацо,
    Супер си. Схемичката е трепач. Имам само 3 питанки:
    1. MAX232 .... трябва ли ни върху платката....?
    2. АЦП-тата си ги оставил без входни делители и кондензатори...? Това означава, че електрониката, която ще дава инфо за тях трябва да съобрази амплитудите на сигналите, но е хубаво все пак на входовете да има предвидени кондензатори, за да не се вкарат смущения с кабелите.
    3. SMD ли да го праснем всичко?
    Относно GPS-а...повечето вече са на 3.3V, та може да му праснеш един транслатор на ниво за съвместимост с 2N7002 примерно...ей така:
    Приложение 3877
    Проблем по-скоро ще има със захранването му, защото новите вече са на 3.3V.....някои имат стабилизатор и могат да се захранват и с 5V, но други нямат. Най-често използваните - EM406 и MediaTek3329 могат все още да се захранват с 5V, но нивата на сигналите на медиатек-а са 3 волтови.
    Една идея - можеш вече спокойно да праскаш за напред керамични резонатори с вградени кондензатори. Murata и Kyocera са постигнали чудеса в тази област на супер цени. Още повече, че размерите са им в пъти по-малки от кварцовите а и температурната им стабилност е значително подобрена. Оня ден се поразрових за моите джуджавки и останах шашнат....мноооого са напред с материала.

    P.S. Сега забелязах, че това пик-че си има 8MHz вграден генератор, така, че спокойно можеш да разкараш кварца.
    Последна редакция от nickarsow; 27.10.2011 на 07:52.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #250
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Пацо,
    Супер си. Схемичката е трепач. Имам само 3 питанки:
    1. MAX232 .... трябва ли ни върху платката....?
    2. АЦП-тата си ги оставил без входни делители и кондензатори...? Това означава, че електрониката, която ще дава инфо за тях трябва да съобрази амплитудите на сигналите, но е хубаво все пак на входовете да има предвидени кондензатори, за да не се вкарат смущения с кабелите.
    3. SMD ли да го праснем всичко?
    Относно GPS-а...повечето вече са на 3.3V, та може да му праснеш един транслатор на ниво за съвместимост с 2N7002 примерно...ей така:
    Приложение 3877
    Проблем по-скоро ще има със захранването му, защото новите вече са на 3.3V.....някои имат стабилизатор и могат да се захранват и с 5V, но други нямат. Най-често използваните - EM406 и MediaTek3329 могат все още да се захранват с 5V, но нивата на сигналите на медиатек-а са 3 волтови.
    Една идея - можеш вече спокойно да праскаш за напред керамични резонатори с вградени кондензатори. Murata и Kyocera са постигнали чудеса в тази област на супер цени. Още повече, че размерите са им в пъти по-малки от кварцовите а и температурната им стабилност е значително подобрена. Оня ден се поразрових за моите джуджавки и останах шашнат....мноооого са напред с материала.

    P.S. Сега забелязах, че това пик-че си има 8MHz вграден генератор, така, че спокойно можеш да разкараш кварца.
    МАХ232 е на платката с него комуникирам с другата ми платка на която е ГПС-а тоест ГПСот автопилота комуникира през МАХ 232 с ОСД-то така ще се предпазим от смущение по линията така или иначе ОСД-то няма да е съвсем при автопилота но ако искаш прикачи едно куплонгче между контролера и МАХ-а за директно скачане може и второ с преобразувател за ниво така ще станем по универсални, мисля ,че от разделителни кондензатори няма да има нужда това го правят диодчетата, а аз така или иначе ползвам керамики в тактовия генератор , катопроектирам платката този възел го правя универсален за да може и двата вариянта да се ползват... ако искаш може да сложим и токовия сензор на платката въпреки че не ми се ще силови кабелаци да вървят около видеото...за съжаление вградения генератор няма да можем да ползваме нестабилен е дори и да удурдисаме пропорционалностите има опасност да се получи пълзене на синхро импулса и от там да почне да прескача по кадар..

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен