+ Ново Мнение
Страница 19 от 43
ПърваПърва ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 181 до 190 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #181
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Да, и аз това имам впредвид - масата на приемника да идва от кабела, който идва от ESC-то и освен 5-те волта е и сигнал за оборотите на двигателя. После кабелите от приемника отиват в автопилота, влачейки масата на приемника до там, а от автопилота, сигналните кабели отиват в силовата платка, където са оптронно разделени от сервата. DC-DC стабилизатора 5V/8A захранва само сервата, но неговата маса и масата на токовия сензор са една маса.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #182
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Помисли за звездообразно разпределение на масите, еднотипните вериги да събират масите си в една точка с проводници с равна дължина, в никъкъв случай последователни консуматори на един масов проводник!!!

  3. #183
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Мисля, ама не мога да го измисля, защото физически няма как да стане.
    По принцип схемата е следната:
    1. Акумулатор -> Токов сензор
    2. Токов сензор -> DC-DC BUCK 5V/8A за сервата
    3. Токов сензор -> ESC
    ( за т.3 и т.4, масата минава транзит през сензора, като по-малка част от тока, течащ през (-) и (+) проводници отива към LMZ12008....няколко ампера, а по-голямата продължава към ESC-то )
    4. ESC -> Receiver ( в този вариант може да се използва и отделен стабилизатор за приемника ).
    5. Receiver -> Автопилот
    6. Автопилот -> Управление на сервомашинките
    ( тук управлението на сервомашинките може да се развърже с оптрони и проблемите с тоците през масата да бъдат забравени ).
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #184
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Нарисувах ти ориентировачна схема ,съвем импровизирано, обърни внимание на дължините на шините L ЗА ДА СЕ ЗАПАЗЯТ ПОТЕНЦИЯЛИТЕ РАВНИ!!

  5. #185
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Тази схема е единствено изпълнима, ако звездния център на масата е точката на токовия сензор. От там могат да тръгват масите към ESC-то, DC-DC-то, както и стабилизатора за приемника/автопилота. Проблема е, че масата на сервата вече не е тази, а масаta на LMZ12008. По принцип DC-DC преобразувателите имат една точка за входна и изходна маса. Дължините на пистите на масата и (+) на захранването на сервата ( между LMZ12008 и съединителите за сервомашинките ) са пренебрежимо малки.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  6. #186
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    При мен приемника е закачен така:



    Захранването идва по кабелчето на първи канал , от там нататък са само сигнални кабели които отиват в схемата ,,И ,,.А това с дисплея на заден план е програматора за системата за бързо настройване на полето
    Последна редакция от ПАЦО; 28.09.2011 на 07:09.

  7. #187
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Тази схема е единствено изпълнима, ако звездния център на масата е точката на токовия сензор. От там могат да тръгват масите към ESC-то, DC-DC-то, както и стабилизатора за приемника/автопилота. Проблема е, че масата на сервата вече не е тази, а масаta на LMZ12008. По принцип DC-DC преобразувателите имат една точка за входна и изходна маса. Дължините на пистите на масата и (+) на захранването на сервата ( между LMZ12008 и съединителите за сервомашинките ) са пренебрежимо малки.
    Хмммм не знам какво разбираш под пренебрежимо малки,специфичното съпротивление на медта е 0,017 приемаме че сечението на шината 0,6мм2(дебелина на фолиото0,3мм което е дебело фолио и ширина на пистата 2мм тоест дебела шина)при дължина само 10мм съпротивлението е 0,00283 ома което значи ,че при ток 10А ще имаме пад на напрежение0,028V МОЖЕШ ДА СИ ГО ПОЛЗВВАШ КАТО ШУНТ ЗА СЕНЗОРА!!Лошото е ,че това го умножаваме по 2 , веднъж по плюсовата шина веднъж по масата което води до падане на захранването и дигане на потенцияла на масата , изглежда малко но за съжаление ако опората на АЦП-то четящо сензорите е 3V и резолюцията е 10бита или 1024бода намираме ,че разрешаващата способност на АЦП-то е 0,0032 V....Грешката е от порядък а лошото е ,че е импулсна и непредсказуема....Естествено това е само теория, на практика нещата са още по зле защото има и високочестотни смущение получавани при работата на спидовете и мощни цифрови серва...Пак казвам това е само теория

  8. #188
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Аз нямам притеснения за захранването на сервомашинките. Както писах, пистите към тях са достатъчно широки и дебели ( може да се работи на 70 или 105 микрона дебелина на медта ). Също така нямам притеснения и за зоната на шунта....мисля, че е добре оразмерена поне до 60А. Освен дебелата мед, има достатъчно виас за запълване с тенол, както и допълнително наслояване на паста по време на SMD монтажа. Единственото ми притеснение е, за шумоустойчивостта на захранването на приемника/автопилота. Продължавам да си мисля, че 5 волтовия стабилизатор на ESC-то е достатъчно разтоварен от пиковите токове на сервомашинките и спокойно може да се ползва само за захранване на приемника/автопилота. Лошото при това положение е, че вече разделянето на масата между него и сервомашинките става задължително, а единствения начин за това са оптроните. Ето и дребна картинка на първоначалната ми идея.

    Приложение 3824

    Групата ляво горе са съединителите за сервомашинките. Под тях е групата сигнали от приемника/автопилота. В средата е LMZ12008. Най-дясно е зоната на шунта. На този етап е оразмерен за максимален ток от 60А. Както се вижда, в средата на шунта, най-дясно на платката е точката на входящата и изходящата маса. Точно под шунта наляво тръгва и широка, масивна писта ( маса ) за LMZ12008, а от него към сервомашинките.

    По-добре да забавя малко разработката, но да изчистим възможни проблеми/главоболия после.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #189
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Аз нямам притеснения за захранването на сервомашинките. Както писах, пистите към тях са достатъчно широки и дебели ( може да се работи на 70 или 105 микрона дебелина на медта ). Също така нямам притеснения и за зоната на шунта....мисля, че е добре оразмерена поне до 60А. Освен дебелата мед, има достатъчно виас за запълване с тенол, както и допълнително наслояване на паста по време на SMD монтажа. Единственото ми притеснение е, за шумоустойчивостта на захранването на приемника/автопилота. Продължавам да си мисля, че 5 волтовия стабилизатор на ESC-то е достатъчно разтоварен от пиковите токове на сервомашинките и спокойно може да се ползва само за захранване на приемника/автопилота. Лошото при това положение е, че вече разделянето на масата между него и сервомашинките става задължително, а единствения начин за това са оптроните. Ето и дребна картинка на първоначалната ми идея.

    Приложение 3824

    Групата ляво горе са съединителите за сервомашинките. Под тях е групата сигнали от приемника/автопилота. В средата е LMZ12008. Най-дясно е зоната на шунта. На този етап е оразмерен за максимален ток от 60А. Както се вижда, в средата на шунта, най-дясно на платката е точката на входящата и изходящата маса. Точно под шунта наляво тръгва и широка, масивна писта ( маса ) за LMZ12008, а от него към сервомашинките.

    По-добре да забавя малко разработката, но да изчистим възможни проблеми/главоболия после.
    Мъдро!!!!!!!!!!

  10. #190
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пацо,
    Айде да хвърлиш пак едно око....

    Приложение 3826 - схемата вече с оптрони

    Приложение 3827 - горен слой на платката

    Приложение 3829 - долен слой на платката

    Приложение 3828
    3D на пистите

    Момци, дайте и вие мнение по казуса....знам, че във форума има много електрончици.
    Последна редакция от nickarsow; 29.09.2011 на 17:18.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен