+ Ново Мнение
Страница 18 от 43
ПърваПърва ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 171 до 180 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #171
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Откорегиращ пост

    Написал съм голяма глупост.
    Разбира се, че OSD-то взима данните от GPS-а на автопилота. Да няма да качуря 2 GPS-а, я. Говорят си с автопилота - TxD/RxD са за това.
    ....явно днес не ми е ден....

    Пацо,
    Я дай мнение по следната идея. Решил съм да спретна едно платче със следния хардуер:
    1. Съединители за сигналите от приемника/автопилота;
    2. Съединители за сигналите към сервомашинките;
    3. Линеен стабилизатор 1-1.5А/5V за приемник и автопилот;
    4. Импулсен стабилизатор LMZ12008 - 5V/8A за сервомашинките;
    5. Токов сензор за информация за консумирания ток от акумулатора.
    Идеята е да захранвам сервомашинките от отделен стабилизатор с високо КПД и да не смущавам чувствителната електроника. Ще имам информация и за консумирания ток.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #172
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Се полезни неща, и правилно си се ориентирал импулсния стабилизатор да е по далеч от автопилота....При мен имам 3А линеен стабилизатор на платката на автопилота а ако ползвам серва се хранят от бековете на спидовете ,аз мисля като токов сензор да ползвам датчик на хол от комп.вентилатор само му се прикача едно магнитопроводче да подведеи концентрира полето...

  3. #173
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    .....аз мисля като токов сензор да ползвам датчик на хол от комп.вентилатор само му се прикача едно магнитопроводче да подведеи концентрира полето...
    Недей се мъчи. Аз работя с тези датчици на DIODES ( ZETEX ): http://www.diodes.com/datasheets/ZXCT1009.pdf
    Мисля, че ще ти свършат добра работа. За 100mV пад върху шунта при максимален ток, изходния резистор е пропорционален на изходното напрежение. Примерно за Uout=3V при Imax, резистора е 3K. Прегледай pdf-a и, ако ти харесват ще ти пратя.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #174
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Преди дест години работех за Зетекс. разработвах схемотехника с техните продукти, викаха ме в Англия и аз отказах защото се разболях.....пфу...

  5. #175
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    на някой да му се намира читав кварц на 27mHz , че моя на ОСД-то нещо се е омързеливил,а наоколо не можах да намеря!!

  6. #176
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Такъв кварц в някои ДВД,безжични мишки, стационарни телефони със безжична слушалка, друго безжично устройсто в разрешения обхват или тук:
    http://www.tony-sjd.com/product_info...ducts_id=57855
    Също и в стара видеокарта на нвидия, ако не намериш драсни ми на л.с. адрес на който да ти го изпратя

  7. #177
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Момци,
    Дайте мнения по следния въпрос, свързан с #171 :

    Е ли е необходим отделен 1-1,5А 5V стабилизатор за приемника върху този модул ( ограден в червено ), при положение, че съответния стабилизатор върху ESC-то остава свободен, разтоварен, а и кабелчето, което се ползва за захранване на приемника, управлява и двигателя?
    Мисълта ми е в тази посока:
    Приемника се захранва от ESC-то, от приемника към модула идват само маса и сигнали. Плюса (+), който също върви по кабелите НЕ се използва от модула. От модула излизат кабелите към сервата, захранени от импулсния стабилизатор и пренасящи сигналите от приемника. Токовия датчик върху модула си остава.
    Ето и схемата за по-голяма яснота.

    Приложение 3823
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  8. #178
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Момци,
    Дайте мнения по следния въпрос, свързан с #171 :

    Е ли е необходим отделен 1-1,5А 5V стабилизатор за приемника върху този модул ( ограден в червено ), при положение, че съответния стабилизатор върху ESC-то остава свободен, разтоварен, а и кабелчето, което се ползва за захранване на приемника, управлява и двигателя?
    Мисълта ми е в тази посока:
    Приемника се захранва от ESC-то, от приемника към модула идват само маса и сигнали. Плюса (+), който също върви по кабелите НЕ се използва от модула. От модула излизат кабелите към сервата, захранени от импулсния стабилизатор и пренасящи сигналите от приемника. Токовия датчик върху модула си остава.
    Ето и схемата за по-голяма яснота.Приложение 3823
    не е лошо по едно развързващо дроселче на плюсовете да сложиш и да го заградиш от двете страни с по едно кондензаторче тоест П-филтър към всички чувствителни вериги, раздели масите на сензорите от цифровите маси и ги навържи по еквипотенциялни равнини...всички силови вериги да са отделени от управлението и приемника, добре би било управлението да си е с автономно захранване сещаш се защо...

  9. #179
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пацо,
    Всичко това с масите е много хубаво, ако може да се реализира. Кажи, как да "развържа" масата на сензора от масата на сервата, като дефакто точно масата на сензора трябва да е и маса на сервата - тоест силовата маса. Виж, масата на приемника е друга песен. Там е шибанията. Днес дори се замислих дали не е най-лесно "да си вържа гащите", като развържа оптронно приемника от силовата част. Приемника си се захранва от ESC-то ( маса, +5V ), а всички сигнални кабели от него управляват светодиодите на оптроните, като масата идва от приемника и НЕ е свързана със силовата. Приемниците на оптроните използват силовата маса, но това вече не е проблем.
    Ако имаш минутка, драсни твоята идея на скица и я лепни тук.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #180
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Пацо,
    Всичко това с масите е много хубаво, ако може да се реализира. Кажи, как да "развържа" масата на сензора от масата на сервата, като дефакто точно масата на сензора трябва да е и маса на сервата - тоест силовата маса. Виж, масата на приемника е друга песен. Там е шибанията. Днес дори се замислих дали не е най-лесно "да си вържа гащите", като развържа оптронно приемника от силовата част. Приемника си се захранва от ESC-то ( маса, +5V ), а всички сигнални кабели от него управляват светодиодите на оптроните, като масата идва от приемника и НЕ е свързана със силовата. Приемниците на оптроните използват силовата маса, но това вече не е проблем.
    Ако имаш минутка, драсни твоята идея на скица и я лепни тук.
    Ники ,имах предвид не само масата на токовия сензор а масите на жиротата акселерометъра и тн. сензори които боравят с първични аналогови сигнали с ниски нива а плюсовете през П-филтри...имай предвид , спидовете бълват страхотна боза по захранването и понякога амплитудата е съразмерна с амплитудата на обработвания сигнал...

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 6 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 6 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен