+ Ново Мнение
Страница 15 от 20
ПърваПърва ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 141 до 150 от общо 191

Тема: Помощ за HK500

  1. #141
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    Николай , винаги има риск , дори когато пускаш хелито на поляната и стоиш на три -четири метра от него . Когато си закупих първия хеликоптер , да , РТФ (готов за летене ) продавача ме увери , че всичко е настроено да лети добре .. и така беше ... до третата минута , когато се разхлаби ремъка и опашката спря да контролира хелито .... резултата , кратка радост ! Затова държа да обясня какво исках да кажа с предния ми пост . Аз използвам едно парче от така наречения материал за бар-плот , представлява талашитена дъска с дебелина 30 мм , широчина 600 и дължина около 1300 мм , с помоща на две алуминиеви шини с размери 300 х 20 х 3 мм , закрепвам хелито към нея с четири видии 4,5х45 мм . След което разполагам така създадената установка в помещение , подходящо за целта . Според мен това е достатъчно за да се проведе кратък тест на хелито . ( не ми се вярва да литне с тази дъска ! ) Хората които са си изпатили от експерименти в къщи (както и аз , заради един малоумен спийд-контролер) , в повечето случай си държат хелито в скута или на масата пред тях , но това се случва на всеки рано или късно , в по-малка или по-голяма степен (пожелавам на всеки да се отърве само със стряскане ) . Не забравяйте , че на всички сериозни машини се провежда експериментален тест , последван от пълна проверка , особено на тези които са предназначени за летене(там е няколко пъти ) Поздрави !
    Последна редакция от sides; 17.02.2011 на 01:06.
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  2. #142
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Нещо не се разбрахме. http://www.youtube.com/watch?v=RZh3I...eature=related при клас 500 щетите ще са ужасяващи.Има случаи в които се откъсва лопата от блейдхолдера или направо с него.Така, че разочарованието то разхлабения ти ремък си е направо бял кахър.Се ми е тази кай как си тества модела!Просто споделям
    Николай

  3. #143
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Снимките са направо страшни.
    Имам случай с 450, в който лопатите хвръкнаха в двете посоки с всичката карантия. Добре, че модела беше на 20 метра от земята.
    Димитър Пенев

  4. #144
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Да кажа и аз за инцидентите у дома. Те са няколко:

    1. Преди много време при настройка на един 450 у дома на масата имах глупостта да го придържам с едната ръка към масата (натисках ските), а с другата да развъртам перките от апаратурата и да гледам тракинга на няколко сантиметра от лицето си. Сега осъзнавам, че съм бил глупав, прост, тъп и всичко друго обидно, каквото ви хрумне. Ако се беше откъснала перка, ума ми го не побира какво щеше да стане. Инцидента обаче беше в друго - имах глупостта да подам команда за наклон на хелито, разчитайки че го държа към масата много здраво. Ръката, с която държах хелито, беше ниско на масата, но въпреки това перките летяха на 3-4 сантиметра над нея. С подаването на команда за движение хелито силно се наклони и перките му облизаха странично ръката ми. Докато спрая оборотите с другата ръка, имаше поне 100 удара. Обелиха ми кожата чак до гола мръвка, и то на голяма площ. Мястото се поду и стана корава буца. Болката беше невероятна. Та това е. До ден днешен там си имам белег.

    2. Сина ми по време на първите си полети един път блъсна един 450 в себе си. Имаше няколко леки рани с кръв. Останаха белези. Втория път при него пак с 450 се саморазви болтче от главата и двете лопати изхвърчаха настрани на по 20-30 метра. Едната го удари. Пак някакви дребни рани. Ако обаче това беше по-голям хеликоптер, нямаше да се размине толкова леко.

    3. Пак сина ми вътре в стаята по време на настройка на апаратурата по погрешка дава реверс на мотора. Пак с 450 хеликоптер. Перките се развъртат и потрошават лаптоп за над 1000 лева. И пак дребни рани. Освен това до ден днешен на стената и на бюрото има няколко много дълбоки резки.

    4. При полет над къщата хеликоптера на колегата Христо Христов изведнъж се пръска на 1000 парчета, все едно бомба избухна в него. Става въпрос за голям 700 модел. Части се разхвърчаха из целия двор, а някои от частите излетяха далеко зад оградата и така и не можахме да ги намерим. Пострадали хора нямаше, но защото хелито беше нависоко. Ума ми обаче не го побира какво щеше да стане, ако се беше пръснало когато е на няколко метра пред нас.

    Въобще най-голямите опасности при хеликоптерите са две:
    1. Техническа неизправност
    2. Немарливост на пилота

    А възможните последствия са следните:
    1. При клас 450 - Плитки рани с кръв и белези
    2. При клас 500 - Дълбоки трудно зарастващи рани
    3. При клас 600 - Строшени кости и отрязани мръвки. Опасност за живота.
    4. При клас 700 - Много тежки рани. Инвалидност за цял живот. Възможни смъртни случаи.
    Росимир Матеев

  5. #145
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Да, такива неща трябва да се споделят и то при всяка възможност за да се напомня че с големите хелите шега не бива. Аз затова и не бързам и правя всичко много бавно и внимателно. Минатала седмица сефте развъртях хелито и то без перки само с флайбар. Предполагам всички сте виждали флайбара на ХК, ами че това са си направо ножове. И на мен ми се случи нещо опасно. Без да искам цъкнах копчето за режимите от Normal на IDLE1 и като врътна изведнъж с пълна сила.... Добре че бях далеч от перките. От тогава вече задължително пускам Throttle Cut като базикам нещо за да не стават такива аномалии.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  6. #146
    Потребител
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    88

    По-добре изключвай двигателя от спиида, по-сигурно е.
    Развъртане на перките ти трябва когато ще летиш.
    Станислав Стоев
    088 59 60 61 7

  7. #147
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Откъде да си купя някакво подходящо велкро за липо-то ? Гледах някакви тесни ленти продават... ?
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  8. #148
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    В хоби кинг продават много хубаво самозалепящо велкро. Лентата е широка 7-8см. Има и несамозалепящо-лентата е широка 10см.
    Пропоръчвам ти да вземеш от самозалепящото.
    Неделчо Брънчев

  9. #149
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Quote Originally Posted by Kalpazan View Post
    Откъде да си купя някакво подходящо велкро за липо-то ? Гледах някакви тесни ленти продават... ?
    от някой магазин за платове,пердета и такива работи.Приложение 2604Приложение 2605
    Николай

  10. #150
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Колеги, днес реших да пробвам хелито. Най-много очаквах да се тресе и да подксача но за щастие съм се справил добре с балансирането и няма много вибрации. Не можах да го вдигна обаче поради това, че като увелича оборотите над 1/3 и опашката почва се се усуква по часовниковата стрелка. Колкото и да натягах гривната дето я стяга нищо не се получи, вероятно защото е по-широка от нормално.

    Имам две идеи как да управя проблема. Едната е като разширя достатъчно гривната и подложа две метални пластинки и тогава я стегна. Другата е, ами има един отвор в гривната който е направен точно като че ли да се фискира опашката да не може да се върти но аз като го слагабях незнайно защот реших, че се ползва само в моделите с твърда предавка. Поне на тръбата не видях да има ответен отвор. Може би съм допуснал грешка като не съм го ползвал ?

    Идеи, предложения ?
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен