+ Ново Мнение
Страница 14 от 41
ПърваПърва ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 131 до 140 от общо 409

Тема: Хидро U1 Miss Budweiser 2001 в мащаб 1/8

  1. #131
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Странен метод, имам нужда от това, моят е 6 мм. и не ще да излиза. Всъщност няма проблем да го сложа от дясно, има ли значение как да е монтирано сервото - вертикално или хоризонтално ?
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  2. #132
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Странен метод, имам нужда от това, моят е 6 мм. и не ще да излиза. Всъщност няма проблем да го сложа от дясно, има ли значение как да е монтирано сервото - вертикално или хоризонтално ?
    Никъкво значение няма на твоя модел то да не е еко

  3. #133
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    След кафето отивам да пусна една гаражна врата и след това смятам да се заема с руля и сервото му. Някакви тънкости за монтажа им, че ще режа....
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  4. #134
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    След кафето отивам да пусна една гаражна врата и след това смятам да се заема с руля и сервото му. Някакви тънкости за монтажа им, че ще режа....
    Транеца е желателно да се усили или с карбонов плат или с карбонова пластина залепена от вътре или от вън. Ти няма се състезаваш в гонка с гладиаторите ама за всеки случай.

  5. #135
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Привет Иво, транеца ми е от две слепени пластини шперплат 3,5 мм., дали има смисъл да го усилвам още ?
    Днес не успях да работя по модела, но утре ще слагам руля.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  6. #136
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Привет Иво, транеца ми е от две слепени пластини шперплат 3,5 мм., дали има смисъл да го усилвам още ?
    Днес не успях да работя по модела, но утре ще слагам руля.
    Аз няма как да знам щото не съм правил лодка по класическата технология като изклучим В1 и F1E в дълбоката древност.
    Аз и от композити не разбирам.

  7. #137
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    точно така отзат напред по посока на движенито на разстояние 1.6-1.8 радиуса на перката .
    Това разстояние при мен се получава да е 70 мм., т.е. различно е от съотношението, което ти препоръчваш. И още една питанка, каква е оптималната дължина на тягата от сервото до руля, при сегашното ми разположение се получава да е 190 мм.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  8. #138
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Това разстояние при мен се получава да е 70 мм., т.е. различно е от съотношението, което ти препоръчваш. И още една питанка, каква е оптималната дължина на тягата от сервото до руля, при сегашното ми разположение се получава да е 190 мм.
    Явно в бързината съм пропустнал някоя дума освен правописните и граматически грешки, които правя.

    Минималното разстояние се препоръчва да не бъде по малко от 1.6 -1.8 пъти радиуса на винта.
    Но и толкова отместен рул от осевата линия не е добре. Той освен че управлява, освен че се стреми да компенсира страничното ходене на винта, представлява съпротивление.
    Просто мисля на глас.
    На практика ако само аз казвам кво мисля и ти следваш единствено мои указания ще стане по лошо от колкото ако го събереш сам.

  9. #139
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    .............На практика ако само аз казвам кво мисля и ти следваш единствено мои указания ще стане по лошо от колкото ако го събереш сам.
    Мисля, че всеки, който пише тук, разчита да чуе различни мнения, мисля че всеки, който пише тук, се опитва да си изясни неща, които не са му ясни, поне моите причини да го правя са такива. В случая ти се явяваш единственият, който имаш желание да споделяш и помагаш, ако имаше и други мнения бих се вслушал и замислил и върху тях.
    Силно се надявам с писанията си тук да сме полезни и на някой друг....
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  10. #140
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    ......Минималното разстояние се препоръчва да не бъде по малко от 1.6 -1.8 пъти радиуса на винта.
    Но и толкова отместен рул от осевата линия не е добре. Той освен че управлява, освен че се стреми да компенсира страничното ходене на винта, представлява съпротивление.
    Разсъждавам на глас, гледах чертежи на 1/8 модели, които имам, там това разстояние варира между 75 - 85 мм.
    И пак въпрос, в посока на движението, кое трябва да е отпред, винта или руля ? Питам ,защото при съотношенията, които си дал, отпред трябва да е руля ( сметките ми са за руля с който разполагам ).
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен