+ Ново Мнение
Страница 11 от 12
ПърваПърва ... 7 8 9 10 11 12 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 101 до 110 от общо 116

Тема: Трябва ли състезателите да плащат такса за участие

  1. #101
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Господин Драганов, федарацията не налага финансови утежнения на организаторите, не събира от тях пари освен за застраховка, понеже ако се остави на организаторите, половината от мероприятията няма да се застраховат, поради безотговорност и спестяване на разходи ....
    Аз предложих и сега се сондира възможността да се застраховат всички мероприятия, на които БФА е организатор или съорганизатор .... за сметка на БФА .... това не е ли разумно, хем организаторите им пада от плещите тази задача, хем БФА има принос .... дано да е възможно, понеже датите в календара се менят, местата също, но мисля че е възможно ....
    Тази година се прие решение, чл.внос на клуб да е 20 лв. за година, аз го споменах, никой не каза НИЩО .... мълчат .... в евентуалния клуб вашия внос към БФА ще е по-малък от цигарите, които изпушвате до обяд (ако пушите) .... Нека парите да остават в клуба, който членувате и там си ги харчете както искате, но и исканията за финансова помощ от федерацията, също трябва да намалее .... При 20 лв. чл.внос и 20 клуба .... смятайте сам ... Колкото до еднократния лиценз, това е добре, ама така е при вас, вашите такси за международни състезания са много по-малки от нашите .... И двата подхода имат плюсове, но организирането на едно голямо състезание или ляга на организатора или на участниците ... При нас участниците финансират събитието ... при вас организаторите вадат доста пари ...
    Колкото до таксата към ФАИ, тя не се заплаща от БФА, а от Националния Аероклуб, състезателите заплащат лицензите си към него, а не към БФА ... така, че и тук БФА не събира пари, нито краде от едни и дава на други .... в голямо заблуждение сте .... става въпрос за международните лицензи ..... не ги плаща редовия член, а самия състезател лично ....
    Въобще спора се води от хора, които не знаят за какво става дума .... Това ме дразни най-много ....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  2. #102
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Г-н Савов навярно дразненето е причинено ,защото някой се опитва да разбере нещата.
    За застраховките ,които правите (дребните суми за мероприятие)- това е просто отбиване на номер. Дано не стане нещо ,защото ще го разберете тогава.
    Попитайте колегите в коработо какви застраховки правят- ще ви улесня- поименни са с данни за всеки състезател.
    Сумите за едно състезание надхвърлят 1000лв.
    Гошо много меко се опита да спомене нещо за името на федерацията- аз ще бъда по-пряк.
    Жокер- защо корабо федерацията миналата година промени името си.
    А по въпроса за плащането към други организации- не ме интересува на кого плащате - нали плащате .
    Едва ли ви пускат по милост на състезания в чужбина - пак не отговорихте все пак колко се плаща и от кого.
    Ясно от федерацията ,но тя от къде набира пари като не стигнат- от лицензи ,членски вноски (персонални) и прочее от хора дето не им пука за състезания в странство.
    А за това какво правим за моделизма - правим и двамата едно и също -предаваме знанията си на други, популяризираме спорта ,но на други нива .
    аЗ ПОНЕ НЕ СЪБИРАМ ПАРИ ЗА ТОВА. сРАДОСТ ПОМОГНАХ И НА ВАС Преди години и пак бих ви помогнал ,но може би вече.
    Интересно е че амбициите за събиране на повече пари за от скоро3-4г.
    Преди 4-5г. имах необичаен модел и на едно състезание Розен почти насила ме доведе и участвах - хареса ми .Платих си стартовата такса10лв. и толкоз.
    После отидох на второ състезание ,дори ме има в протоколите- бе в Ресен ,но тук и започна да се получава атмосферата ,за кочто споменах ,че плаши младите моделисти.
    Заради необичайния си модел бях наречен от Г-н Братков Батман- не че се обиждам ,но да те викат на старт с това име - все пак имам си име , дори и титли си имам, но това е друг въпрос.
    До там и приключих със състезанията.
    Последна редакция от mmfsr; 07.09.2010 на 21:48.

  3. #103
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Русе
    Мнения
    45

    Смях в залата....

    Пичове,

    Ще задам един кратък и точен въпрос:

    Къде беше поместена информация за световното първенство по корабомоделизъм
    за скоростните модели през 2009г, провело се в гр. Русе?
    Участие взеха около 60 състезатели от различни държави.

    Отг. А - в сайта на международната корабомоделна федерация NAVIGA
    Отг. Б - в медиите в гр. Русе,
    Отг. В - в сайта на Българската федерация по Корабомоделизъм
    Отг. Г - в сайта на Българската федерация по Автомоделизъм
    Отг. Д - в сайта на Българската федерация по Авиомоделизъм
    Отг. Е - във форума " Моделистика"

    Като жокер можете да отбележите повече от един отговор!

    За позналите предлагам награда - рекламен ключодържател на GWS.

    Успех!!!

    Верния отговор ще бъде поместен след 5-6 поста най-вероятно

    Между другото, беше много приятно състезание, всички са много доволни.

  4. #104
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    23

    Първи пас - медиите в Русе.
    Николай Пейчев

  5. #105
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Залагам ,че не е в сайта на корабомоделната федерация/той така и не се обновява с месеци...любопитно ми е обаче какви суми се отделят годишно за неговата поддръжка ?/ Перфектно организирано състезание на световно ниво...
    Станислав Христов

  6. #106
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Кордовите модели са отживелица, както в авиото ,така и в коработо- те са като стационарния телефон в къщи.
    За това и се правят в БГ. Яворе пропусна да споменеш многото държави взели участие в състезанието- вероятно4-5 , като освен БГ има 2-3 европейски с по 2-3 състезателя.
    Навига просто не им отделя нужното внимание-подобно е и отношението на федерацията ,но това са проблеми на друга федерация.
    Похвален е мерака на баща ти да възроди нещо вече почти умряло-ти би ли тръгнал с галоши ,като другите са с маратонки.

  7. #107
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Русе
    Мнения
    45

    :-))

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Кордовите модели са отживелица, както в авиото ,така и в коработо- те са като стационарния телефон в къщи.
    За това и се правят в БГ. Яворе пропусна да споменеш многото държави взели участие в състезанието- вероятно4-5 , като освен БГ има 2-3 европейски с по 2-3 състезателя.
    Навига просто не им отделя нужното внимание-подобно е и отношението на федерацията ,но това са проблеми на друга федерация.
    Похвален е мерака на баща ти да възроди нещо вече почти умряло-ти би ли тръгнал с галоши ,като другите са с маратонки.

    ..това изказване няма да го коментирам.....

    Относно избора на държавата домакин:

    Предложението беше направено от нас, по време на Световното в Амиен, Франция през 2007г

    За информация през 2009г се навършват 40 години юбилей от първото Европейско първенство провело се в
    соц. държава (което е било истински подвиг по него време) .......

    И ако отношението и оценките към удоволствието на хората се правят по подобен начин,
    скоро всеки ще си прави корабчета у дома и ще си ги пуска във ваната...........

    За да сме горди с постиженията и рейтинга на България, трябва ние самите да работим това да се случи.........

    ...... Веско, я покажи нещо красиво и революционно направено от теб, че да не живея в заблуда повече, ако не те затруднявам!
    Последна редакция от Явор Йотов; 08.09.2010 на 07:48.

  8. #108
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Яворе, хайде да не сравняваме постиженията на България с личните постижения на някого! Това са несравними неща - като да сравняваш ябълки с домати.

    Защото за разлика от разни федерации и организации, къде с ясни, къде с мътни правила и структура, държавата България има закони. Дали са качествени или не, това е друга тема. И не може един човек с личните си постижения (каквито и да са те) да се сравнява с постиженията на цял един народ.

    ЗАЩОТО, за разлика от всяка една организация, държавата ни е демократична, което ще рече че малко или много, всеки може да повлияе на развитието й.

    Хайде да не се пъчим с постиженията си, защото за някои те може да са велики, а за други нищожни!

    Не разбираш ли, че народът е беден и не всеки е роден със сребърна лъжичка?!?!?!
    Чудесно е, че правиш мероприятия, но те не са за всеки. По-точно са за много малка група хора, които МОГАТ ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯТ. Айде сега ми кажи, че Тарек разчита на едната заплата от 120 евро и че ако не можеше да си позволи да размаже стотици вертолети, пак щеше да е Тарек?! Няма как всички да си позволим такива неща.

    ако отношението и оценките към удоволствието на хората се правят по подобен начин,
    скоро всеки ще си прави корабчета у дома и ще си ги пуска във ваната.........
    Аз отдавна си пускам корабчетата във ваната, самолетчетата в двора или на ливадката, а количките на улицата. Това означава ли, че съм некадърен? Добре, нека съм некадърен... А трябва ли да се скрия някъде и да пазя в тайна хобито си? Аз искам да съм сред себеподобни. Но много от себеподобните ми слагат една бариера и казват: "От тук насетне е с пари". Ми хубаво, да ти кажа ли през къде ми е за тия хорица? Правя си кефа, разпускам и все повече ми е през където за тези, дето се напъват да се доказват.
    Ето - виждаш как става естественото разделение - в темата се говори на два различни езика.
    Последна редакция от ajcinema; 08.09.2010 на 11:02.
    Георги Русинов

  9. #109
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Русе
    Мнения
    45

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    .......... слагат една бариера и казват: "От тук насетне е с пари".....
    Така е, защото за да има организирано и подредено място на което да се събират съмишленици,

    безплатно не става.

    Всъщност става, но това не са целенасочените състезания или сбирки, организирани със съответните разходи и ангажименти на някого, а е временно решение, докато някой не реши че е частна собственост.

    Аз също ходя при първа възможност на ливадата,
    и изминавам по 30км общо с колата си и изразходвам по 3-4литра гориво за модела си,
    но така или иначе не плащам такса за да управлявам модела си.

    Има много хора, които им се иска да отидат и на други места, но поради някаква причина не могат.

    Аз съшо искам да карам Porsche или Dodge Ram 3500 (и желанието ми е много голямо повярвай ми),
    но не мога да си го позволя до момента за мое огромно съжаление, и ще се наложи да се примиря със 7годишния си миниван.
    Разбира се, никого не обвинявам за това, че не ми дава Porsche-то си ей така само за няколко години даром!

    ..Имаше един виц навремето:

    На опашка за билети в кино на прожекция на филма Емануела ( когато се появи в България около 1990г, беше почти невероятно, да се гледа толкова еротичен филм легално),
    и някой от опашката се провиква:

    - Срамота, кожодери, как може да продавате билета за 3лв?!!(нормално на другите прожекции билетите бяха почти на половина)

    А един бъзикач го контрира:

    - Братле, ако ти е скъпо се прибери при жена си...


    Забележка: Жорка, нямам нищо предвид конкретно към теб, но няма как да претендираш,
    че можеш да се грижиш за определено количество хора без да им вземаш пари и да очакваш това да може да бъде система за работа на всички останали.

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    ...........

    Аз отдавна си пускам корабчетата във ваната, самолетчетата в двора или на ливадката, а количките на улицата. Това означава ли, че съм некадърен? ......
    Не, нищо подобно.

    Коренно различни неща съм имал предвид в мисълта си по-горе!!!
    Последна редакция от Явор Йотов; 08.09.2010 на 12:07.

  10. #110
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ето...
    Я сега си представи, че стане така, щото се сдобиеш с мечтаното си порше? Я си представи, че изведнъж ти доскучае и решиш да се запознаеш с други с Поршета, че да си ги джъткате заедно? И изведнъж някой да ти каже: Ааа, не може! Или ще докараш Поршето на състезание, или ще си джъткаш в квартала с трабантчетата. Няма средно положение.

    Я сега си представи, че ти си в състояние да караш невероятно добре и бързо въпросното Порше, и можеш да си от голяма полза за другите собственици, понеже преди това си изчел два тона литература и знаеш много за Поршетата? Обаче те викат: "Мерси, не щем, ние сме си добре така и нямаме нужда от промяна! За нас са важни само гонките!"

    В този случай навеждаш глава и си тръгваш, защото личното ти желание не съвпада с модела на подражание на общността. И какво правиш в тоя случай? Търсиш други като теб, дето искат просто да притежават тъпото Порше, но не и да го гонят.
    Ей това става в момента, защото системата е недъгава.

    Забележка: Жорка, нямам нищо предвид конкретно към теб, но няма как да претендираш,
    че можеш да се грижиш за определено количество хора без да им вземаш пари и да очакваш това да може да бъде система за работа на всички останали.
    Забележка: Никъде не съм казал, че не бива да има такси. Напротив, такса ТРЯБВА да има. Но освен нея има още една камара работи, които трябва да ги има, а те най-често ги няма. СЪщо така оправданието за такса не бива да е "ми за купи и медали"...

    Защо на твоите сбирки не се задават подобни въпроси? Защото си ги организирал ДОБРЕ и хората виждат за какво плащат. Я сега сравни една сбирка, на която няма нито сянка, нито ток, нито пожарна, нито линейка, а само една гола ливата и палатка с кетъринг? Според теб има ли разлика?

    Освен това смятам, че една организация с ОБЩЕСТВЕНИ функции не е редно да се държи толкова имепративно, а трябва да бъде гъвкава и овреме да съзира и отстранява проблемите.
    Последна редакция от ajcinema; 08.09.2010 на 12:25.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен