+ Ново Мнение
Страница 10 от 12
ПърваПърва ... 6 7 8 9 10 11 12 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 91 до 100 от общо 116

Тема: Трябва ли състезателите да плащат такса за участие

  1. #91
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Foxy View Post
    Жоре, не е нужно да можеш да караш РЦ за да си в УС на БФА. Има и други летящи модели освен РЦ-то.

    Какви модели, Ники?

    Свободнолетящи?
    Таймерни?
    Хартиени?
    Ракетни?
    Някакви други - уфо например?

    За тия модели, Ники, се искат КУНКИ. Предимно за направата, щото карането им не изисква висше... Искам да запитам: какви модели умее да кара и прави всеки един член на УС? А какви постижения имат?

    Започва да ме избива на смях, Ники...
    Георги Русинов

  2. #92
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    23

    Жоре, лично се познавам с членовете на УС. Не искам да съм им адвокат, но хората не са от вчера моделисти. А и сред тях има и бивши световни шампиони. Това че 15-20 години не се практикуваше определен вид спорт не ги е направило по-малко моделисти. А на сегашния етап ролята им е да възродят например ракетомоделизма в България. А от там и по-младите ще видят нещата как трябва да се правят.
    Николай Пейчев

  3. #93
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ники, ще ме прощаваш, ама точно това правиш - адвокатстваш. И си има обяснение за мотивите. Съжалявам, но моето мнение не съвпада с твоето. Не ме карай да те питам поотделно за всеки кой кога и на какво е бил шампион и дали въобще е бил нещо някога! Особено за някои по-нови членове!!!!!

    Какъв ракетомоделизъм, какви пет лева..? Нещо май...

    Темата излиза от релси в този си вид.
    Георги Русинов

  4. #94
    Наблюдател Аватар на A4A5A6
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    31

    Вие пък какви шампиони имате.Световни?Европейски?Или вашите са от вътрешното.
    Между другото темата отдавна катастрофира...

  5. #95
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    .....Аз имам още един въппрос. Какъв е принципът на избиране на членове на УС на БФА? И защо хора, които НЕ МОГАТ ДА КАРАТ МОДЕЛ и нямат нито една титла от състезание са членове, а в същото време млаи мъже с десетки купи и медали зад гърбовете си не са такива?
    Има ли някакви специални условия за да станеш член на УС на БФА и ако има - какви са те?

    Добре беее, не разбрахте ли: НЕ МОЖЕ да не можеш да караш тъпия планер и в същото време да си НЯКОЙ си в НЯКАКВА си федерация... НЕ МОЖЕ БЕЕЕ!!! Не може да си на 60-то място и да се имаш за някой си. Трябва да си първи, втори, трети... Това е за мен ситуацията и скоро няма да се промени......
    Тука според мене си в голяма грешка. За да си член на управителния съвет, трябва да си МНОГО ДОБЪР ОРГАНИЗАТОР, а не много добър пилот. Това са две различни неща. Обикновенно добрите пилоти са лоши организатори и ако оставим федерацията на тях, за нула време могат да я провалят. За да си добър организатор, трябва в живота и в бизнеса вече да си го правил това. Такива хора обаче са лоши пилоти поради простата причина, че НЯМАТ ВРЕМЕ да тренират.

    Нали не прокарваш концепцията, че работниците трябва да управляват предприятията и държавата, защото това вече ми намирисва на комунизъм, а всички видяхме докъде ни доведе. За всяка една длъжност си има подходящи хора, натрупали достатъчно опит в това. И ако ти си натрупал много опит в даден аспект и това ти е консумирало цялото време, почти е сигурно, че си много много зле в редица други аспекти, за които си нямал време.

    Според мене избора на управителен съвет на дадена федерация трябва да става в следния ред:

    1. Дадения човек първо трябва САМ ДА ПОЖЕЛАЕ и да декларира, че ще отдава ЦЯЛОТО СИ ВРЕМЕ на федерацията
    2. Ако кандидатите са много, тогава вече събранието преценява техните ОРГАНИЗАЦИОННИ качества, доказани до момента
    3. В никакъв случай не се избира човек просто защото е имал спортни заслуги, но това е довело до провал в живота, бизнеса, семейството или в други аспекти
    4. В никакъв случай не се избира човек, който НЕ ЖЕЛАЕ ДА ЗАЕМА ТАКАВА ДЛЪЖНОСТ, защото това ще е мъртва бройка, която не прави нищо за федерацията

    Избирането в управителния съвет на съществуващи бизнесмени или ръководители в частния и държавния сектор е добра идея, ако те са съгласни, защото този тип хора ВЕЧЕ СА ДОКАЗАЛИ своите организационни способности. Този тип хора вече са доказали, че МОГАТ ДА ВЗЕМАТ РЕШЕНИЯ в условията на недостиг на информация или в условията на КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ. Не очаквам болшинството да ме разбере, но това е истината. Ръководителите ЗНАЯТ и МОГАТ да вземат решение, дори и когато с това решение ще си навлекат неприятности (тази тема е доказателство за това). Критикарите по тази тема дори и не предполагат колко трудно е това, защото никога не са го правили. Произволно решение на ръководител ще зарадва част от хората и ще ядоса друга част. Никога не можеш да угодиш на всички. Винаги ще има такива, които ще те критикуват от позицията на тяхната си камбанарийка, но въпреки това ДОБРИЯ РЪКОВОДИТЕЛ Е ДЛЪЖЕН ДА ВЗЕМЕ РЕШЕНИЕ !!! Евала на тези хора за тяхната смелост и жертвоготовност.

    И още веднъж искам да цитирам една моя житейска поука:
    НИКОГА НЕ КРИТИКУВАЙ, АКО НЕ МОЖЕШ ДА ПРЕДЛОЖИШ ПО-ДОБРА АЛТЕРНАТИВА !!!
    Росимир Матеев

  6. #96
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    23

    За този ракетомоделизъм става дума.





    Uploaded with ImageShack.us

    Вече почнаха да се обособяват центрове които работят с деца. Така че скоро в редиците на този отбор ще се виждат повече младежи.
    Последна редакция от Foxy; 07.09.2010 на 08:09.
    Николай Пейчев

  7. #97
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Тука според мене си в голяма грешка. За да си член на управителния съвет, трябва да си МНОГО ДОБЪР ОРГАНИЗАТОР, а не много добър пилот. Това са две различни неща. Обикновенно добрите пилоти са лоши организатори и ако оставим федерацията на тях, за нула време могат да я провалят. ...
    Не говоря за комунизъм, а за идеята ръководни постове да заемат хора, които знаят какво и как да го правят. Росимире, ти си чудесен организатор. Но не си в УС. Защо? Ако нямаш желание - това обяснява нещата. Всички виждаме колко много за колко малко време направи. Не е ли достойно да бъдеш поканен?

    Губим си времето...

    Ники, хубаво е това с децата, но средната възраст и националност на този отбор е някъде над средата... Важни са резултатите. Иначе и аз си ходя тук-там на разходки...
    Георги Русинов

  8. #98
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Не говоря за комунизъм, а за идеята ръководни постове да заемат хора, които знаят какво и как да го правят. Росимире, ти си чудесен организатор. Но не си в УС. Защо? Ако нямаш желание - това обяснява нещата. Всички виждаме колко много за колко малко време направи. Не е ли достойно да бъдеш поканен? ...
    Аз съм много лоша кандидатура за управителния съвет. Може да съм добър организатор, но това го правя само за моя личен бизнес. В Габровския куб ме избраха в управителния съвет, но досега освен пари друго нищо не съм дал. Но тези пари щях да ги давам и без да ме избират. Така че не ме е срам да кажа, че моя избор е една от грешките на Габровския клуб. Другата грешка е на избора още един човек (няма да му казвам името), който може и да е много добър международен състезател, но в същото време е много лош организатор. Та този човек дори и не си направи труда да присъствува поне на едно от съвещанията на управителния съвет, а камо ли да поеме поне някаква дребна организационна дейност.

    Предполагам, че такава грешка се прави и във всички останали клубове и дори във федерациите. Всеки се поласкава, ако го изберат, но когато трябва да се свърши някаква работа, никакъв го няма. Ето това според мене е основния проблем !!!! При това положение трябва да се радваме, ако се намери някой, който с желание да си жертва личното време за благото на останалите. За Габровския клуб мога да направя едно голямо евала на Алтимир Воденичаров и на Димитър Пенев. Останалите членове на управителния съвет сме просто пълнеж. Парите и таксите тука нямат нищо общо. Аз ги давам с удоволствие, за да не ме занимават с други досадни и времеотнемащи дейности. Но в същото време проявявам дълбоко уважение към тях, защото тези хора, а не аз, правят НЕЩАТА ДА СЕ СЛУЧВАТ !!!
    Росимир Матеев

  9. #99
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Щом така стоят нещата, дискусията губи смисъл.

    Дотук разбрах няколко неща:

    1. Федерацията по авиомоделизъм е с изцяло спортна насоченост.
    2. Моделистите, които не желаят да спортуват е по-добре да не се обвързват с тази организация, защото само биха натрупали негативи (като мен).
    3. Най-добре е състезаващите се и несъстезаващите се моделисти да нямат допирни точки или теми, защото неминуемо възниква конфликт.


    Ами... керванът си върви. Аз си подхващам играчките, за да се боря с натрупания стрес, а спортните натури да си ходят по сбирките и да си мерят възможностите. Всеки кой каквото го влече...
    Георги Русинов

  10. #100
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Малко разводнихме темата.
    Ясно е ,че такса -стартова е дължима на организатора , без да е обвързана с някакви условия от федерацията- пряко федерацията не организира състезанието.
    Въпроса е за парите ,които федерацията се опитва да набере под форма нерагламентирана в устава и или меко казано тълкувана от ръководството на федерацията ,като правомерна.
    Факт е ,че член на клуб няма взимане даваме с федерацията, а само с клуба в който членува.
    Ако федерацията налага някакви финансови отежнения би следвало да го прави през клубовете , което пък би довело до намаляне на членовете.
    Измислянето на лицензни такси и други форми на събиране на пари трябва да е обяснено и с мярка- пример в коработо съм си платил за лицензен номер - той си е мой БГ-22.- псе пак има някакъв смисъл- този номер ме лигитимира , но да дам пари за да имам правото да летя - малко множко ми се вижда ,при положение ,че мога да летя и без да дам.
    Добре ще ги дам парите -примерно (искам да стана член на клуб) -как ще ги похарчат - имам право да питам .
    Ти стани първо член после ще питаш ,а може и да ти отговорим ( това ми се струва пък върха на наглоста)- е как да стана член на клуб.
    Друг е въпроса ,ако таксата е еднократна- с радост бих я платил Г-н Савов и повече да си нямам ядове с ръководства и други евентуални зависимости с федерацията (финансови).
    Критикуването ми не е с цел да навредя ,а да помогна .Смятам ,че критики за довели до промените в федерацията- дано още промени да има.
    Просто се вслушайте в мнозинството- не ,че аз го представлявам- такива са настроенията долу сред малките моделисти.
    Не ги натирвайте в трета глуха -има хора дето просто ги е страх от атмосферата на самото състезание.
    Но тези хора скеф отидоха на едно събитие в Казанлък и пуснаха модели и останаха доволни.
    Господа Федерати, стремете се към масовост на спорта ,а не към лично облагодетълсване-става дума ,че излизайки на вън на състезания (става дума за таксите към международните федерации ), това ваше право го плаща редовия член, който никога може би няма да излезе ,просто защото не желае.Ако пък ми кажете ,че таксите от платените международни лицензи -чу се за такива, покриват сумата за членство в международната федерация искрено бих се учудил.
    Нека малко и справедливост да има ,иначе ще го докарате до дереджето на здравеопазването и пенсиите- никой не желае да плаща (просто му се стопяват парите )- и за това е задължително.
    Общите неща (събиране на пари) и ползването според нуждите е стара комунистическа уловка на управляващите- не бъдете като тях.
    Последна редакция от mmfsr; 07.09.2010 на 08:26.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен