+ Ново Мнение
Страница 10 от 16
ПърваПърва ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 91 до 100 от общо 155

Тема: Хели клас 250

  1. #91
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Днес опуках 5 батерии. Едната беше в слаб дъжд а останалите 4 в много добро и тихо време. Горе долу почнах да му свиквам, но това тъпо жиро ми прави мизерии. Както си държи опашката добре, изведнъж почва да я киндилка на ляво на дясно. Пробвах много различни стойности на чуствителността, но подобренията са частични. При хед лок режима карам почти с минимална чуствителност 6-7 но като му дам рязко газ, пак почва да ги прави тези мизерии. Някой да има идея за решаването на този проблем?
    Неделчо Брънчев

  2. #92
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    решението е скъпо жиро и серво за точно тази цел.друг вариант е да отвориш жирото и да залепиш платката към кутийката с двоино залепваща мека лента така, че да не може да мърда и да вибрира,а също така жирото е добре да бъде залепено към модела на антивибрационна подложка.

  3. #93
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    То жирото си е залепено с такава посложка, но не съм го отварял, явно ще трябва....
    Сервото е скъпо- около 25долара, дигитално с метални зъбни колелца и бързо (това е най-бързото серво което съм имал до сега)
    Някакви предложения за скъпо жиро?
    Неделчо Брънчев

  4. #94
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    точно за това жиро като твоето четох,че има нужда от доработка с залепване и, че иначе е добро.може и с топал силикон.

  5. #95
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Готово, разглобих го и му сложих малко топъл силикон. Надявам се, че положението се е подобрило. Утре ще го пробвам и ще споделя резултатите.
    Неделчо Брънчев

  6. #96
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    предполагам, че ако нищо не е спирало платката да вибрира именно от там е идвал и проблема понеже вибрацийте неса постоянни, а променливи през целия полет.и вече настроиваш от самото жиро и радиото докато заспи.също и полжението на сервото.

  7. #97
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Нещо не стана работата днес. Първо скъсах пореднияр ремък- защото се бяха разхлабили болчетата които държат опашната тръба. След като го смених, още след първото дигане, направих краш. Чесно карано и сега не мга да рарбера защо падна на криво това хели, но най вероятно едната "свинска опашка" държаща проходилката се е измъкнала и за това хелито се "пльосна" на страни. Щетите не са големи- едни лопати, оста която държи двете лопати, и опашната тръба. Телчицата на флайбара също се изкриви, но без проблеми я оправих. Обощ взето щети за около 3-4долара
    Утре пак.
    Неделчо Брънчев

  8. #98
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    мен снощи не ме свъртяи го оправих.смених оси,туй- онуй и днес изкарах 3 батерий,но иска още работа де вибрира нещо,може да е поради липса на подпорите.преди го бях докарал да не трепва и много добре летеше, ще си поиграя пак и вече нямя да го чупя не каза жирото по добро ли е?

  9. #99
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Ами преди в нормалният режим карах с чуствителнст 40, сега и 20 му е много. В хедлок режима няма проблеми- преди си беше а чуствителност 7 и сега е на толкова, но от 4 сек. полет не можах да разбера дали наистина е добре.
    Можеш ли да ми купиш от вашия магазин 1-2 ремъчета, а като ди дойдеш в БГ, да ми ги дадеш (аз ще си ги платя)
    Неделчо Брънчев

  10. #100
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    аз ти казах ,че не ти трявбва проходилка.с нея неможеш нищо да разбереш от полета.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Спортен правилник за клас F3С по FАІ
    от Lidkin във форум: Хеликоптери
    Replies: 0
    Последно мнение: 07.01.2010, 22:36

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен