+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 155

Тема: Мойте модели-Георги Шопов

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ъгълът на крилото спрямо какво го мериш? Да не си взел за база оста на двигателя или челното ребро?


    И още нещо, което забелязвам: използваш доста некачествен хардуер (вероятно от комплекта). Говоря за щипките на тягите. Дори не виждам силиконовите препаски... Вероятна причина за удара може да и да са те!

    Освен това: при така поставен двигател, виждам сериозен проблем с охлаждането му. Нямаше ли да е много по-добре, ако главата на мотора сочи надолу, а ауспухът настрани? Според мен има голям шанс да се побере в капотажа. Не са виновни конструкторите! Вероятно моделът е предвиден за друг тип ауспух (pitts-style).
    Георги Русинов

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Дам, оста на двигателя и челното ребро са си с ъгъл.Меря осевата линия която върви през целия самолет, почва от най-предната точка на вала на двигателя, има надлъжник там по цялата дължина на тялото и е на едно ниво с хоризонталния стабилизатор.Така двете хорди на хоризонтален стабилизатор и крило в момента са успоредни една на друга, но на различно ниво.Хордата на хоризонталния стаб е на осевата линия, а хордата на крилото е под защото е нископлощник този модел. Относно щипките на тягите -да, та са си оригиналните който идват в комплекта и нарочно не съм сложил силиконов или друг шлаух защото не съм видял до сега да се откачи такава щипка по време на полет/друг е въпросът ако щипките са разшлъондени и се откопчават лесно-при мене до сега нема такова нещо/.След като усвоя самолета, което усвояване е от направени поне 50 полета без проблеми и поне 30 пъти изпълняване на целия комплекс F3A пак без никъв краш или друг проблем тогава може да им сложа шлаух, или да ги заменя с ябълковидни съединения /имам ги налични/ но не ми се слагат още, защото не съм сигурен дали ще мина изцяло на якове поне два или три ЯКА в различни размери, или ще литкам и този модел успоредно с яковете.Така правя поне до сега и не съм имал проблеми. По време на полетите то едно по едно си идват разбира се някои си нещица които да се правят, или подменят. Иначе не е интересно само да се лети трябва и да се човърка чат пат и усвояването на самолета да става бавно и полека за да се насладя изцяло на него, а и за да ми мине целия през ръцете.Относно ауспуха ако е с главата надоло то трябва да режа красивия нос за да се покаже ауспуха извън него странично което ще е много по гадно за визията, така съм го резнал само от долната страна и е единствения възможен начин да се побере двигателя без да се реже отвор в носа отстрани. Ако виждаш някакви нередности по конструкцията казваи да ги оправям докато не съм облекъл тялото.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Подобни теми

  1. Моите модели - Георги Русинов
    от ajcinema във форум: Самолети
    Replies: 20
    Последно мнение: 01.11.2011, 21:32
  2. Моите модели
    от Lidkin във форум: Хеликоптери
    Replies: 19
    Последно мнение: 01.04.2011, 19:52
  3. Моите модели - Руси Петков
    от rusi във форум: Самолети
    Replies: 4
    Последно мнение: 22.03.2011, 00:08
  4. Моите модели - Румен Мъров
    от Румен Тодоров МЪРОВ във форум: Самолети
    Replies: 9
    Последно мнение: 20.03.2011, 17:48

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен