Снощи до късно си играх да настройвам радиоуправлението за две серво машинки на хоризонталното кормило и две серво машинки на елероните, и механично да наглася всички тяги така че да няма нужда да се пипат тримерите от радиото.
Сега от днешна дата самолета е готов за полети но по закона на мърфи вали дъжд и още три дена ще е дъждовно за да не мога да го литна. Въпреки неблагоприятната метео прогноза поне ще го разработя на спокойствие и както се полага.
Тази сутрин рано рано още в 8 часа бръмнах двигателя за сефте и озвучих махалата със звука на боксера.
Впръснах малко бензин в двата цилиндъра и след около десетина превъртания на витлото мотора запали.Запали без смукач, а когато бях дръпнал смукача не искаше да пали! За около 15 мин работа на минимални обороти нивото на бензина видимо не се промени в резервоара което значи че само мирише бензина.Един резервоар от 500мл го изгори за около час, на няколко паления, като горе доле половината време съм давал по малко газ до средни обороти.Температурата на двата цилиндъра е 61 на по задния цилиндър и 69 градуса на по предния цилиндър по целзии, при температура на въздуха 12 градуса.Това при средни обороти, при минимални обороти температурата е 40-50градуса. Вибрации почти няма, дори и на максимални обороти не се усещат от ръката, въпреки че това е първо палене на мотора. Тягата на минимални обороти е около 1 до 1,5 кг., а на максимални обороти си е доста силна чак се напрягам за да удържа тялото на самолета да не тръгне но не съм я мерил точно защото двигателя не е разработен а и нямам кантар под ръка.Минималните обороти варират между 2500-2600 при заводските настройки на карбуратора и аз не съм го пипал изобщо-мисля че са идеални за разработката.Звука е доста басов и доста силен, във въздуха ще е доста ефектен този звук. Тържествения момент от първия пуск на този боксер го документирах и на видео:
http://vbox7.com/play:69a4bfdaf6