+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Да, що? Той е много по-шумоустойчив, отколкото общ емитер. При общ емитер, колекторния резистор е доста по-високоомен, което намалява шумоустойчивостта. Има и нещо друго - сервомашинките се управляват с активна 1-ца, така, че не мисля, че общ емитер е приложим в случая. Единствения проблем, който виждам в случая е по-големия ток в отпушено състояние. Ти какво имаш впредвид?
    моя съвет е първо да експериментираш а после да правиш платката,не забравяй ,че входа е високоомен и е с не малък капацитет , с транзистора ще го заредиш ударно и добре ама как ще го разредиш до нула с този резистор(сети се какаъв е диапазона на валидната нула).....

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    моя съвет е първо да експериментираш а после да правиш платката,не забравяй ,че входа е високоомен и е с не малък капацитет , с транзистора ще го заредиш ударно и добре ама как ще го разредиш до нула с този резистор(сети се какаъв е диапазона на валидната нула).....
    Че, ако не мога да го разредя ударно през 100 ома....здраве му кажи......
    Обикновено на входа на машинките има кондензатор около 3nF, който с изходното съпротивление на приемника прави интегрираща верига.....
    Мисля, че няма да има проблем. Е, нищо не ми пречи да налепя на една експериментална платчица схемичката....дори за един канал и осцилоскопа ще си каже "тежката" дума.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Че, ако не мога да го разредя ударно през 100 ома....здраве му кажи......
    А аз не бих рискувал, или бих използвал не фототранзисторен оптрон а логически, цената не много различна и ги има по няколко в корпус...или по просто свържи в общ емитер а светодиодите ги ковни към плюса...

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    А аз не бих рискувал, или бих използвал не фототранзисторен оптрон а логически, цената не много различна и ги има по няколко в корпус...
    А, те с това съм АБСОЛЮТНО съгласен. Ако имаш предложение за не много скъп 4 канален SMD логически оптрон, свиркай. Аз обаче не намерих евтини.
    Кажи, имаш ли забележки по силовата част?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    А, те с това съм АБСОЛЮТНО съгласен. Ако имаш предложение за не много скъп 4 канален SMD логически оптрон, свиркай. Аз обаче не намерих евтини.
    Кажи, имаш ли забележки по силовата част?
    Нямам, може да свържеш в общ емитер а светодиода да отиде към плюс, по надежно е и няма да ти изплува нулата.....

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Нямам, може да свържеш в общ емитер а светодиода да отиде към плюс, по надежно е и няма да ти изплува нулата.....
    Имах в предвид не дали имаш, а да предложиш модел цифров 2 или 4 канален оптрон на приемлива цена.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Имах в предвид не дали имаш, а да предложиш модел цифров 2 или 4 канален оптрон на приемлива цена.
    по добре направи това дето те посъветвах, ако искаш разбира се...не ми се обеснява на дълго и широко защо( се ще се намери хякой да ме обвини в безмислено говорене) , другия вариянт е след оптрона да сложиш тригер на шмит с разширен хистерезис ако запазиш това схемно решение....

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен