Не защо да цапаш, повече мнения по добре нали по това се различаваме хората, по принцип в Бг тука от всичко разбираме и всеки знае най много , а и сме най красиви , само дето липсваме по световните първенства в другите държави.
Аз взех двата лео по твоя препоръка ако помниш, а относно съдържанието на масло не ми харесва да намалявам количеството на гориво и да ми пада мощноста за сметка на това че моторо не бил правилно топлинно разчетен както пишеш сега и прегрявал ама късно го разбрах-не ми го каза пролетта когато те питах същото за дилемата асп-лео.Въпреки това и двата лео си работят добре при мене втория е на горноплощник пак 1,5м разпереност.Те с гаранция ще си направят по 50-100 часа щото ги пазя и не ги карам дълго време на макс обороти.Сега че чиста моделите дето са с с тях по дълго време, и повече време ми отива докато да ги бръмна спрямо моделите който са с асп ще го преживея някак си нема начин пари съм дал ще ги карам, а може и стартер да си взема.Добре е човек да мине през няколко мотора докато стигне до ОС или до този който му харесва -опита е нещо което се трупа лично и нема как да се налее отвънка, въпреки поговорката за умния и глупавия-единия се учи от чуждия опит, другия от своя :), но друго си е когато имаш и свой опит. Относно тренера високоплощник да идеален е но само за хоризонтални фигури, и или докато си пиеш бирата на поляната, тои не може да прави добри и чисти фигури по вертикала защото с това горно изнесено крило нема как да стане-действа си и гравитацията по време на полет и тя е константа.То по принцип става де ама си трябва доста майсторлък и доста опит, който идват след поне три четири разбити модела, а иначе хоризонталните осморки бързо омръзват.