+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 32

Тема: Правила за класове М -2011 г.

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    да ама са поне 10 пъти по евтини
    ние за 39 долара само сепаратора не можем да купим.
    аз не знам как може някой да направи клетка със Ndno-wire аноди и тя да е под 50 долара съответно батерията 100 или 150 ако е 2 или 3 клеткова.
    В упоменатия сайт виждам батерии на цени значително по ниска от себестойността им

    Гаден е парадокса че над 80% от активите са въвлечени в правенето на LiFePo или LiMno.
    Всички знаят, всички могат и накрая правят клетки с 5 пъти по високи съпротивления от липото.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    2012

    Смятам да продължа темата
    освен че следващата година се обсъжда в Навига къде да бъде световното усилено се тиражира експериментално състезание в класове мини Моно и Мини Хидро.
    Само има една малка подробност с какви правила ще го пуснат.

    Освен това у нас Еко -Старт ще има безколекторна алтирнатива 1020 12 за мотора и ще престанат мъките с еднодневките.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    18

    Мисля, че тук е мястоо да предложа за догодина по състезанията да се носи едно кантарче и да се теглят моделите и акумулаторите, защото ми направи впечатление, че тези точки по правилника не се следят много много, а според мене са си доста важни.
    Димитър Ненов

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by Letniq View Post
    Мисля, че тук е мястоо да предложа за догодина по състезанията да се носи едно кантарче и да се теглят моделите и акумулаторите, защото ми направи впечатление, че тези точки по правилника не се следят много много, а според мене са си доста важни.
    Кантар + мултицет е имало на съдийската маса при всичките кръгове от републиканското и на ученическото първенство.

    Разбира се че не се мерят всички модели и батерии ама това си е право на съдиите. Те са подложени на такъв стрес и едва ли трябва да имаме претенции към тях за това.
    И въпреки това би могло да се приложи опит от колегите в другите държави.
    За да се облекчи съдийския апарат там е въведена транспондерна система, ама това не знам как ще стане у нас освен ако България е домакин на европейско или световно и се изнамерят средства за закопуването и.
    В някои първенства участник от клуб е ангажиран в помагане на съдийската маса при което той проверява съответствието на моделите към изискванията преди и батериите след съответната гонка.
    Аз лично съм мерил и напрежения на клетки и тегла, независимо че съм участник в същия клас.
    Въпроса опира до организация по точно до допълнителното и усложняване.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    коментара излишен за нормата на ватлимитера

    Най после КууРртик изплЮ камъчето
    Цялата новина
    http://forum.rcdesign.ru/f72/thread252865.html

    Добрата новина е че световното ще е в Чехия, (далеч по евтино от Австрия)
    И че Пазарджик ще е домакин на Европейското.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Ще има ли световно първенство в секция М през 2012

    След като чехите в типичен за тях стил се отказаха от провеждането на първенството в Духцов(както беше първоначално оповестено) Въпросът е отново на дневен ред.

    Прокраднаха се слухченца че може да ни натоварят и с това бреме.
    Към момента Русия е подала заявка за провеждането и в гр Коломина.
    Вождът на секцията е спуснал депеша под някъква учтива форма, съгластно която корабомоделистите да обсъдим направеното от Русия предложение или предложим алтернативи.

    Като си спомня по колко гнусен начин се реши за 2010 и как се проведе, едва ли някой от нас ще има повече активна позиция.
    Предпочитам да се присъединим към унгарци словенци и италианци и да отсвирим Дам и подлезурковците му.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Развитието на сагата

    По изявлението на вожда на секция М световно 2012 няма да има.
    Няма официално решение на президиума с което да се свали от календара ама едва ли някой се съмнява как ще го изфабрикуват. При това със пълен кворум от държавите членки, както за почти всичко в последните години.

    Интересното е, че алтернативата "Световна купа" вместо в Коломина ще е в Брянск.
    Със сигурност локвата в Брянск е по-удобна за корабомоделизъм, намира се в парк зад Магазина на Метро има възможност за палатков лагер. Захранването със 220В беше проблематично.
    Налице са предпоставки за чудесно прекарване. Няма квоти и ограничения относно брой сътезатели или брой модели на състезател.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. ПРАВИЛА НА ФОРУМА
    от Administrator във форум: За форума
    Replies: 11
    Последно мнение: 28.04.2012, 11:37

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен