Резултати от анкетата: Представлява ли интерес за вас такава промяна в апаратурата ви ?

Гласували
67. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, намирам я за наложителна!

    42
    62.69%
  • Нямам необходимите умения, но бих искал да я променя.

    13
    19.40%
  • Не - оригиналния софтуер си ми харесва

    4
    5.97%
  • Не ползвам такава апаратура.

    8
    11.94%
+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 249

Тема: Хардуерни и софтуерни благинки за Turnigy TGY 9X, Eurgle/FlySky/Imax

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    2

    Само при мен ли не се получават нещата.Правя всичко както трябва и винаги ми казва че няма свързано устройство.Така е през принтер порта,дали през USB ще стане.Сменях кабелите няколко пъти,сменях различни дължини даже и пак ефекта е никакъв.Пробвах и с понипро и с унипроф и включена апаратура и изключена пак нищо.Моля за съвет искам и аз ER9X да сложа

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Quote Originally Posted by nerony View Post
    Само при мен ли не се получават нещата.Правя всичко както трябва и винаги ми казва че няма свързано устройство.Така е през принтер порта...
    Здравей,
    ако смяташ, че всичко от към свързване е наред, пробвай през BIOS да смениш режимите на работа на LPT порта и пробвай за всеки вариант.
    В другия форум има обяснения за връзка през паралелния порт, предполагам си я прочел?
    Успех и казвай какво се случва!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Коце, здравей! Радвам се, че вече си онлайн!
    Можеш ли да ми пратиш програмата с която караш в момента?
    Ако не - ще караме на обяснения.
    Варианти за които да провериш:
    !!! -меню 2/10 E.Limits ON - ще ти разреши 125% отклонения!
    има забележка към този параметър:
    E. Limits: Extended limits. Allows limits to go to ±125%. Please test first and make sure this does not cause unwanted mixing between channels.
    Сиреч, тествайте първо и се убедете, че няма нежелано миксиране между каналите! (при мен няма)
    !!! -Меню 6/10 предполагам си е 0-100 -> 100. * пробвай 0 -125 -> 125 (може до 125% но без да си активирал E.Limits - няма да ти позволи стойности над 100)
    * да вмъкна "0" е стойността на трима (може да видиш друго ако си тримвал модела, "-100" е едното отклонение до "->" "100" другото отклонение.

    -крайните отклонения на миксовете меню 5/10 - достигаш ли 100% ?
    -процента на миксовете - меню 4/10. (100% е максимума - ако имаш 100 задедени в LIMITS резултата си е 100 отклонение, ако тук дадеш 50% и имаш 100 в LIMITS - отклонението е 50. Така че това меню едва ли ти е проблема.

    -Криви в миксовете ползваш ли ?
    -Имаш ли миксове между каналите ?

    Поздрави!
    Последна редакция от smarty; 08.09.2011 на 22:00.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    2

    С usb-програматор стана работата..И с eepe се справя чудесно.И между другото,този програматор е изключително дурако устойчив,както и да подреждах кабелите не можах да го изгоря.

  5. #5
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    БРАВО!
    Успех и за напред!
    за 20лв USB програматор не си струва трошенето на нерви и риска от изгорена апаратура със самоделен LPT програматор.
    От кога го разправям ...
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Quote Originally Posted by nerony View Post
    С usb-програматор стана работата..И с eepe се справя чудесно.И между другото,този програматор е изключително дурако устойчив,както и да подреждах кабелите не можах да го изгоря.
    Добре дошъл в Джаза, сега ще има да сменяш софтове, да се кефиш и нервиш
    На мен ми е чудно че не успя да издумкаш процесора със паралелния кабел
    А това че козата си иска пръч още в началото на темата е казано.
    Анатоли Бовянски
    София

  7. #7
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Версия на er9x - r517 от 07 Септември 2011
    Посочена за стабилна е версия 444. Но проблеми за сега с 517 не виждам.

    НОВОТО в 517 е възможността за GPS NMEA data on ER9X
    Четете тук за проекта

    er9x Вече има инструкция на руски език - базирана на версия 323 ... е не е голяма беда. Основните неща си ги има.

    в меню 2/10 се появи един нов параметър под E.Limits
    T2ThTrig
    обяснението е:
    If t2thtrig is ON, then the second timer will be started when the throttle stick is moved above about 5%. This allows the original timer to be used to measure throttle on time (TH%) and the second timer to give elapsed time, both triggered from the throttle stick.
    T.e. Втория таймер ще се активира ако стика на газта е над 5%. (Може да му слагате пауза с MENU). Това позволява оригиналния таймер (десен горе) да се използва за измерване на времето през което е подавана газ (TH%) и втория таймер (долния) да дава информация за изминалото време като и двата се активират с подаване на газ.
    Според мен е удобно защото няколко пъти в предишните версии ми се случва да не стартирам втория таймер и така губя информация за общото време. * не, че не може да се ориентира човек от менюто със статистиките, но с големите цифри е по-глезено.
    Последна редакция от smarty; 08.09.2011 на 22:27.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Поздравления за хубавата тема! Благодарение на Анатоли, от скоро и аз съм с новия софт и може би защото нямам много време да си играя с него, попаднах на едно малко проблемче. Значи .. програмирах си модела като пуснах вградения basic миксер за 4 канален модел и просто добавих нещата които ми трябваха. Разделих елероните на 2 отделни канала и сложих миксери за задкрилки в 2 степени. Зададох им някаква стойност за Slow up/down. Като включа модела и дам ID1, елероните слизат надолу бавничко както си трябва, след това давам ID2, но вместо да продължат да слизат надолу, те се връщат бързо в неутрално положение и след това започват да слизат до позицията зададена за ID2. Това е едното, което ме тормози. Другото е, че след като съм ги пуснал и вдигнал веднъж, след това вече слизат без забавяне .. така до следващото рестартиране на модела и апаратурата. На някой случвало ли му се е, защото аз нещо не мога да разбера къде ми е грешката ..
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен