Quote Originally Posted by nickarsow View Post
ПАЦО,
Тук намерих друго интересно решение, което е ценово доста по-ядливо:
http://aeroquad.com/showthread.php?2...ll=1#post24112
Чипа е на Inventsense, триосов е - x,y и z и е в пъти по-евтин от едноосовия на Murata. ITG-3200 го намирам за EUR11.40.
Имаш ли поглед над този проект? Чета, че някои жиросенсори не са подходящи за ползване във вибрационни условия, защото дават голям шум в сигнала.
Тези чипове подават данните по шина I2C което е доста ненадежно и аз лично не бих използвал подобно решение, освен това чипа на Мурата се е доказал като нечувствителен към смущения и паразитни вибраций , но нищо не пречи да опиташ въпреки че няма фабрично решение с такъв чип на стабилизираща система, или аз поне несъм виждал а доста съм разглобил, навсякаде си ползват Мурата.Явно китайците не са глупави въпреки, че са царе на ефтинките решения, Подобна схемотехника ползват в МУЛТИВИЙ ,сензора се сваля от джостик на Нинтендо, от там може да си свалиш и триосев акселерометър а за контролер се ползва Ардуино Нано или Уно...
Я ми опиши целта на стабилизиращата сиситема за да видя дали нещо от мойте ПАЦОКОНТРОЛЕРИ няма да свърши работа..