Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
А схемичката наистина не ми харесва и ще кажа какво точно, не ми харесва резистора в геита на мос -фета стойноста му е много голяма както и резистора който е в същата верига към плюса на захранването
Пацо , има си причина вервай ми, това с двата резистора е делител на напрежение щото схемата на всичкото отгоре е и глупако устойчива-тоест ако с нея работи идиот и пусне по високо напрежение да не се притесняваме че нещо ще и се случи...Не трябва да се разглежда като отделни модули, а като едно общо цяло принципа и , поне в този случай.По принцип работи добре и изходното напрежение може да се регулира в доста широки граници.По принцип това не са мой схеми аз само съм ги повторил и съм доволен, нито съм адвокат на тези които са ги измислили нито ме интересува кой какво мисли, просто си казах мнението, а то е че са лесни за направа, елементите струват жълти стинки и ги има навсякъде-не се чакат да дойдат от некъде си, и са тествани от мене, и за доказателство даже ги снимах.
Абе не ми се занимава вече с глупости, схемите са възможно най-простите и наи евтините които да вършат работа, ей на аз ги ползвам и още не съм разбил самолет заради тях.
Дъртия авиомоделист от 72г ще пусне най-правилния ВЕС дано не е лампов само че кат гледам коя година е учил електрониката малко се притесних, не за друго ами щото и аз ще одъртея ама дано не изкуфея.Па и светодиоди мига с микроконтролери начи е сериозен нема да ни излъже я. Ся вече таз година ли, догодина ли, човеко чака платки и чипове ама като дойдат ще ги пусне нема де да оди.Ще чете даташиита и ще прави.После ще ги тества и ще ни покаже как се прави ВЕС.И нема нужда да си прави отделна тема където да покаже това което е направил, в тази тема дето аз съм отворил може спокоино да си пише, то лошо няма да се осерат темите на другите хора, нал не са негови.