+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 20

Тема: Рекламация на продукт от HobbyCity ЗА/ПРОТИВ

Threaded View

  1. #1
    Потребител Аватар на rusi
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    68

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Тази грешка съм я виждал, когато ключето Flight Mode е в режим 1 или 2. Включи го в режим 0 и пробвай.

    Проблема при Flight Mode 1 или 2 e, че те са предназначени за 3D режим на хеликоптерите. В този режим мотора постоянно се върти с високи обороти. Ако още по време на включването на модела си в режим 2 или 3, има голяма опасност мотора от раз да набере големи обороти и да изпасе зъбите на главното зъбно колело или още по-лошо - перките да се завъртят, да те ударят и да ти отрежат ръката или главата.
    Много лоша работа, и ми се е случвало- много боли
    Последна редакция от rusi; 19.01.2010 на 09:39.
    Руси Петков
    0899248862

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    35

    Моя отговор вероятно ще е след дъжд - качулка , но все пак. Преди няколко месеца се наложи да върна дефектен ел.мотор в Хобито . Драснах им мейл с проблема , бяха така любезни да ми дадат номер на "оплакването" и адрес на който да изпратя дефектиралия продукт. Мотора беше 13$ , а разноските по връщането му 9 лева. По принцип не бих си направил труда , но исках да видя как работи системата , предвид че може да ми се наложи да я ползвам за по-скъп продукт.

    Платих си 9 лева като пич в пощата и зачаках. След около 25 дена мотора пристигна при тях , а междувременно си бях поръчал вече следващия такъв , докато чакам развитие по случая . Втория мотор пристигна при мен по-бързо отколкото дефектния при тях.

    След пристигането при тях минаха 3-4 дена , преди да пуснат новия обратно за тяхна сметка . В Order List-a ми излезе нова поръчка , на същата стойност с която бях поръчал мотора - около 40$ , но само с мотора в нея и нов тракинг номер. Цялата процедура отне около 2 месеца , но беше натрупан полезен опит .

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Това е много интересно. И аз съм получавал дефектни стоки, но не съм се занимавал да рекламирам. Все пак процента на гафовете при тях е нищожен, пък и цените им са много ниски. Просто не си струва.

    За цялата история с тях имам само 2 гафа. Веднъж ми пратиха един акумулатор с повредена клетка и веднъж бяха объркали артикула - вместо едно нещо бяха пратили друго.

    В случая с Пенев обаче трябва да се направи рекламация. Жалко само, че ще чака още 2 месеца.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Благодаря на всички за цената информация, която получих.
    Реших да върна апаратурата, но не устоях и я отворих.
    Първото, което ми се наби в очите беше, че едно от крачетата на куплунга свързващ апаратурата и външния модул на предавателя е хлътнало. Това е довело до надигане на една от пистите и съответно се е скъсала. Абсолютно съм сигурен, че така е пристигнала. Още при първото отваряне на кашона ми направи впечатление, че едното краче е по-ниско от останалите. След няколко измервания установих - въпросното краче е сигнала от апаратурата към предавателя. Повече от сигурно е: НЕ е това проблема.
    Извадих всички куплунзи и проверих функционирането на ключовете - всички са ОК.
    Включих куплунзите обратно на платката и отново измерих, как превключват - открих късо между спойките на куплунзите за превключвателите (ELE D/R).
    Понеже въпросната апаратура пристига без каквото и да било описание използвах това на iMax 9x, там е написано това което казва Христо:
    Quote Originally Posted by Lidkin View Post
    Повечето апаратури изписват това когато някой от ключовете е в неправилна позиция. Бутни всички ключове напред за да ги изключиш.
    След отстраняване на късото и всички ключове напред - апаратурата се включи.
    Димитър Пенев

  5. #5
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Значи остава да почерпиш.
    Христо Христов - RC Hobby BG

  6. #6
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Quote Originally Posted by Penev View Post
    Първото, което ми се наби в очите беше, че едно от крачетата на куплунга свързващ апаратурата и външния модул на предавателя е хлътнало. Това е довело до надигане на една от пистите и съответно се е скъсала. Абсолютно съм сигурен, че така е пристигнала. Още при първото отваряне на кашона ми направи впечатление, че едното краче е по-ниско от останалите. След няколко измервания установих - въпросното краче е сигнала от апаратурата към предавателя. Повече от сигурно е: НЕ е това проблема.
    Този проблем го имаше и с една апаратура/същата/ и в Ловеч,явно това е проблем и трябва да се преглежда за него.
    Христо Христов - RC Hobby BG

  7. #7
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Черпенето е най-лесната работа. Май ще е по трудно да се съберем.
    Димитър Пенев

  8. #8
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Поздравления и да ти е честита. И нали знаеш - броя на излитанията да е равен на броя на кацанията.

    Колкото до събиранията - смятам като се постопли да не пропускаме уйкенд. Ще отидем и ще почистим тръстиките от язовира на Гачевци. Във водата ще караме лодки, на поляната ще летим със самолети и хеликоптери, а по асфалтираните алеи ще се състезаваме с коли, бъгита и монстери. Базата е идеална. А групата на Шаро вече надхвърля 8-10 човека. Считай, че до напролет ще зарибим още 10. Като доведем и жените да пържат кебапчета и да изстудяват бирата - няма да ни се прибира в къщи.
    Последна редакция от Mateev; 21.01.2010 на 03:31.
    Росимир Матеев

  9. #9
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Поздравления и да ти е честита. И нали знаеш - броя на излитанията да е равен на броя на кацанията.

    Колкото до събиранията - смятам като се постопли да не пропускаме уйкенд. Ще отидем и ще почистим тръстиките от язовира на Гачевци. Във водата ще караме лодки, а на поляната ще летим със самолети и хеликоптери. Групата на Шаро вече надхвърля 8-10 човека, а до напролет ще зарибим още 10. Като доведем и жените да пържат кебапчета и да изстудяват бирата - няма да ни се прибира в къщи.
    За момента е броя на излитанията да е равен на броя на крашовете.
    Затова искам да подкарам по свестните симулатори.

    Ходих на Гачевци, тръстиката не е чак толкова много, ако се съберем десетина човека ще я очистим за 3-4 часа. Там където е полигона за FSR и 12 понтона стоят, а трастика има само в двата края. Дори и без да се чисти става.
    Димитър Пенев

  10. #10
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ами в Петък на събранието ще се доуточним. Вече сме 5 хеликоптерджии, 3 или 4 самолетаджии и дълъг списък от лодкаджии. Тебе и мене слагам във всички категории. В петък ще навием поне още 3-4 човека. А до март ще сме над 20. Ще каним и гости от Ловеч и Търново. Като се постопли - ще очистим язовира. А дотогава ще сглобяване и настройваме модели. Нека да свърша с превода на форума и започвам да пускам теми за моите сглобени и несглобени модели. И ще напълня няколко страници (с теми, не с мнения).
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен