П.п. Напоследък стана модно да се слага въпросната подсветка. Всъщност има ли логична причина или нужда да се слага или е инерционна мода?! На летището подсветката не върши работа. Вкъщи, когато се правят настройки - това не се прави на тъмно. Остава единствено за тия, дето карат нощно време, ама те не са в пълен мрак...
Ще ми е интересно да прочета и други мнения.
Е за другите незнам, но при мен не е заради модата ...
На летището не я ползвам (изключвам я софтуерно*), а в къщи определено се вижда по-добре!
Лампата ми е над главата и отблясъците от екрана ме дразнят. Мое си мнение.

Тъпнята в случая е когато се слага подсветка без да се ползва er9x (или th9x) софтуер!
Софтуера ползва свободен изход на процесора с който управлявам "електронен ключ" тип N-channel MOSFET а той активира подсветката. * В менюто се наглася колко секунди искам да свети екрана след като не съм пипал нищо по бутоните. Може да си програмирам и превключвател, който да я светне за определения интервал време - например тренерския превключвател.
Китайците се метнаха да правят подсветки ама са постоянно активирани. Захранват ги от междинен куплунг. Включиш ли апаратурата светят - независимо дали искаш или не (освен ако не си монтираш още едно ключе за нея )

Куплунга на програматора ми е изведен удобно на апаратурата. През USB-то към софтуера - специално направен за er9x. Има си и симулатор - удобно се работи, виждаш какво си направил с настройките.
Аха и още малко ще стане тази дето я описваш от близкото бъдеще
Софтуера на PC-то и апаратурата е OpenSource! А това си е голямо предимство!

Така, че смятам апаратурата си заслужава. Вчера дори я ползвах с тази на сина ми в режим учител - ученик
Поздрави и безаварийни полети!