+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 300

Тема: Моделистите от ГАБРОВО

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    А моита станция пази всичкото от както е пусната да работи 2007г до сега през интервал от 2 часа , също предава по радиопът до един панел с голямо лцд/в смисъл може да работи и без компютър/ и от него по кабел на компа но на ком порта , без значение кога ще се включи към компютъра си прави фаил след като и се инсталира програмата в които фаил си вкарва всичкото инфо от както е станала на станция.Така когато правя преинстал на вина не се притеснявам че ще изгубя данните примерно за преди две години назад-те са си в паметта на станцията.Не че ми трябват особено много тези стари данни ама си е кефско да можеш да кажеш за всеки един ден години назад колко е бил силен вятъра, на къде е духал, колко е било налягането и колко дъжд се е изсипало на дадената дата и час.Или просто да си проверя климатика как подържа температурата вътре спрямо тази вънка за цялата зима примерно.

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Дейта логера пази само последните няколко дена, защото съм го настроил да създава записи през 1 минута. Иначе ако беше през 2 часа, и аз щях да имам записи от няколко години.

    Логиката при мене е друга - аз искам колкото се може по-подробна информация за метео параметрите и затова съм направил възможно най-максималната система. Предавателните са няколко - не само за метеорологичните параметри, но и за няколкото температури и влажности на почвата на няколко различни места и дълбочини, за повърхностна влага, за температура на два басейна с вода, слънчева радиация, UV индекс. Има и ретранслатор за по-далечните предаватели. Всички предаватели са със соларно захранване (фотоволтаични клетки). Имат и вградени батерии (акумулатори), които не са сменяни последните няколко години. Тоест системата си работи надеждно и безпогрешно.

    Приемната част се състои от няколко различни устройства:
    1. Една или повече конзоли с голям течнокристален екран като този на снимката по-горе. Всяка такава конзола събира сигналите на до 10 предавателя и ги визуализира, а също така може да ги ретранслира (препредава). Има и USB интерфейс за компютър както и слот за дейта логер.
    2. Електронен автономен дейта логер със собствен приемник, памет, предавател (ретранслатор) и USB интерфейс към компютър. Може да прави всичко, което прави горната конзола, само дето няма дисплей.
    3. Незадължителен компютър, който може да бъде включен към конзолата или към дейта логера за допълнителна обработка и/или съхранение на данните.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Аз съм с тази http://www.hama.de/portal/articleId*...85/action*2563 но много ме дразни че няма лан да я включа директно в рутера а се през комп и юсб и затова търсех нова.Айде стига тука че ще се сърдят моделистите Матеев да премести в общи приказки ако иска.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Днес може малко да се полети. 10х за инфото за станцията!

  5. #5
    Автор Аватар на deso_1975
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    110

    Ще се ходи ли на поляната днес?
    Десислав Илиев
    Не започвайте - всичко това води до пристрастяване.
    0884 736 082; 0896 45 19 89

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Първи полети на Вики!

    Днес 15 Май, лето Господне 2011-то,
    на Габровската поляна,

    големият ми син Виктор Марков
    направи първите си полети.

    Младият пилот наскоро навърши 9 години.

    Щастлив съм да споделя радостта си с всички колеги!

    ето юнака с "фърчолета" му:

    Click image for larger version

Name:	VM2.jpg
Views:	1030
Size:	161.3 KB
ID:	2836Click image for larger version

Name:	VM1.JPG
Views:	1021
Size:	157.5 KB
ID:	2837Click image for larger version

Name:	VM-plane1.jpg
Views:	1072
Size:	135.3 KB
ID:	2838
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  7. #7
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Утре (22 май - неделя) ще се събираме на поляната от 12:00 часа. Със сигурност ще сме там аз, Ивайло, Десо, Пенев и Станислав. Каним и всички други, на които не съм звънил лично по телефона.

    В понеделник (23 май) също има обявена сбирка на поляната. Пак ще присъствуват всички от неделята, но ще имаме и гости от Ловеч (Христо Христов) и Търново (Венцислав Петров).
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 6 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 6 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен