+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 300

Тема: Моделистите от ГАБРОВО

Threaded View

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Тези дни ще ходите ли на поляната?

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Хора, времето е страхотно тук на поляната! Почвата е почти суха, вятър няма. Но и никой освен мен. Хайде на хубавите словия!

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Човек, защо не се обаждаш. Днес всички бяхме на Ловеч. Утре, ако времето е хубаво, ще сме на поляната в Габрово.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Автор Аватар на deso_1975
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    110

    Днес следобед сме на поляната.
    Десислав Илиев
    Не започвайте - всичко това води до пристрастяване.
    0884 736 082; 0896 45 19 89

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Може да имаме проблеми с вятъра. Сутринта около 7:00 часа беше стигнал до 50 km/h. Сега малко понамаля. В момента средно е около 10-12 km/h, но има пориви до 25km/h. Ако се задържи така, ще е супер. Над 25 km/h обаче ще е кофти. Трудно ще правим нещо по-вече от Hovering. А ми е голям мерак да пробвам нещо повече. Каня се от няколко месеца и все нямам сгоден случай (най-вече заради страх и дълго продължилите технически неизправности с глупавите HK500CMT).
    Росимир Матеев

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Зареждам последната батерия и идвам!

  7. #7
    Автор Аватар на deso_1975
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    110

    В 1:30 съм там със сигурност.
    Десислав Илиев
    Не започвайте - всичко това води до пристрастяване.
    0884 736 082; 0896 45 19 89

  8. #8
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Аз сутринта направих 3 батерии пред дома при сравнително силен вятър. На третата по време на полета изведнъж дойде толкова силен порив на вятъра, щото ми изстреля хелито на 10 метра височина без да пипам стиковете. После започна да го подмята насам-натам въпреки опитите ми да се съпротивлявам. И после вятъра спря от раз и ми даде шанс да кацна здрав. Сега хапвам и поемам към поляната. Говорих с Пенев - и той тръгва след малко. Станислав е в Стара Загора и днес няма да идва.

    PS: Погледнах на графиката на метеостанцията колко силен е бил вятъра, който ме изстреля за 1 секунда с 10 метра - оказа се, че е имало порив с 47 km/h. Съдейки по времето, през което летях и през което се случи силния порив, могат да се направят следните изводи:

    1. До 18-20 km/h (5 m/s) се лети сравнително спокойно с леки поклащания.
    2. До 28-30 km/h (7-8 m/s) се лети, но видимо се налага човек да се бори с вятъра.
    3. От 30 до 40 km/h (8-11 m/s) се лети много трудно. Ако е възможно, въобще да не се излита, или ако хелито е в полет - незабавно се прави опит за приземяване, който понякога трае по 2-3 минути в опити бавно да се приближи земята въпреки подмятанията.
    4. Над 40 km/h си е чист късмет, ако се излети и после се кацне със здрав хеликоптер.

    Опасна е не самата скорост на вятъра, а поривите, които за по-малко от секунда удвояват скоростта на вятъра и те изхвърлят нагоре с 10-15 метра, а при внезапното им спиране те тръшкат на земята.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 8 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 8 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен