Quote Originally Posted by Mateev View Post
На мене най-после ми писна да се занимавам с фабричните дефекти на HK 500CMT и също взех, че си купих истински T-Rex 500 ESP, само че 3G версия (без флайбар). Мисля да използвам темата на колегата (ако разреши) и да публикувам в нея същото, което той е публикувал, само че за 3G Flaybarless версията.

Иначе с хеликоптерите на Hobby King беше и продължава да е голяма мъка. Имат няколко вродени недостатъка, които докато ги открием, направихме десетки крашове. Става въпрос за HK500, иначче 450-тиците са си добре. При HK500CMT има следните фабрични проблеми, които ако ги отстраните, може би ще можете да летите с него:

1. Ремъка е натегнат страшно много. Вероятно става въпрос за по-къс ремък от този на Align. Не сме проверявали, но мислим че е така, защото опашните тръби са с еднаква дължина (това е проверено). Та ефекта от натегнатия ремък е, че опашката по време на полет се посуква настрани. Опитахме се да я стегнем с допълнително болтче и резултата беше, че при мене се сгъна опашната тръба, а при Пенев се стопи и се разпадна на съставните си части единия от лагерите. Лекарството - ами опашната тръба трябва да се скъси с поне 2 милиметра.

2. Предната зъбчатка на опашната тръба се изронва много лесно. Това е така, защото самата опашка не е позиционирана добре към страниците. Лекарството - изпиляват се всички отвори за болтове и фиксатори и целия опашен механизъм се приближава към центъра с 1 милиметър.

3. Опашната глава вероятно не е добре балансирана. Ефект - по време на полет се гъне опашната ос или директно се късат болтчета и едната опашна перка се откъсва. Лекарството - балансира се опашната глава заедно с перките, слагат се по-леки карбонови перки, слага се оригинална опашна ос от Align или директно се купува нова опашна глава от Align.
Аз също съм много разочарован от този модел.
Тръбата я скъсих,това не е проблем,но другите два проблема не ги очаквах...Откъсна се единия тайл блейд холдер и излетя на 300 метра към пътя, кадето имаше огромна вероятност да има хора или един доста скъп мерцедес на комшията.
За щастие не навредих никому.
При мен отвора на едната лопата беше толкова на криво пробит, че монтирането и се оказа невъзможно без доработка.
Пълен провал...отделно дето вибрира и се тресе по всички оси.Та това нещо изобщо не е безопасно!
Това не е всичко.