И аз си мислих дали не съм сбъркал нещо с ключетата, но дефакто това, което се случи при тебе, беше за втори път. Първия път се случи час по-рано при мене и Десо. И двамата бяхме клекнали до хелито и тогава при изключването на Throtle Hold се случи абсолютно същото, но стана по-бързо и лопатите само притрепнаха. Чу се обаче едно здраво ПИУ за 1-2 десети от секундата.

Нещо подобно ми се случи и миналата година, ако си спомняш. Тогава включих Throtle Hold по време на приземяването на една-две педи височина. И вместо да кацне, хелито подскочи с един метър и след това се крашна.

Има някаква вероятност всичко това да се е случвало по-моя вина. Това ще го проверим следващия уйкенд, като внимателно повторим експеримента.
В цялата тази история има още един неясен момент - защо лопатите продължават да се въртят при настройка на Throtle Hold от -5%? Това не е нормално. Може би двете неща са свързани. Просто следващия уйкенд ще свалим лопатите и после ще си поиграем с настройките на апаратурата и с щракане на ключета. Трябва да си изясним какво става. Може би и при мене, както при smarty, има някакъв бъг точно в този приемник.