Quote Originally Posted by de_kata View Post
Моля тя, говори ми на "ти".

И този момент го има. Повечето трябва да ги познаваш и да си им проятел за да "проговорят" (малко омагьосан кръг...)
Утре ще ти дам телефона на един приятел който е доста добър корабо моделист и е от Пазарджик.

Иначе между избора ЕСО или Моно, моята гледна точка следната- ЕСО е клас с който може да се започне, защото при мего маханиката е по-лесна за изработване, а и самият модел е по-лесен за обурудване. Моно-то пък е клас за по-напреднали, защото модела е сравнително по-труден за изработка, но зтова пък лодката може да се движи значително по-бързо и по-ефектно.
Здравей,първо да благодаря за отзивчивоста,все пак сме големи и разумни хора.Моя телефон е 0888706166, скайп goro64,www.doychev-shop.com ,но можем да се видим и да поговорим,защото от едно познаство няма загуба.
Имам няколко въпроса:
по електрическата част малко от малко влезнах,с конструкцията на самото корабче не съм на ясно
Гледам онова твое МОНО/синьото/
1.Защо на десния борд са тези 2 извода свързани с маркучле,свързано е навярно с охлаждането но не хващам нещо
2.Защо е този отвор отзад на левия борд,няма ли да влиза вода там
3.Сполучливо и е да се използват гъвкави валове при тези модели
4.На това Моно кормилото колко е голямо ориентировъчно,ти ли го прави или е готово,както и дейдвуда,на колко точки лагерува вала

Извинявам се за досадните и некомпетентни въпроси,но аз само от 3-4 дни започнах да чета и да се интересувам.Това ми бе6е детска мечта но тогава не съм имал ,възможност да я осъществя,знаеш ,че за това се изискват и известни разходи и време,може би сега е дошъл момента и ми се иска да не го пропускам

С приятелски поздрав