От няколко дни това бъги е с нов собственик - по стечение на обстоятелствата това съм аз.

Бъгито бе разглобено на части до последния винт. Всеки елемент бе почистен и измит. След това отново сглобено. Диференциалите бяха изчистени от старата смазка и напълнени с нова грес. Централния беше блокиран с някакво лепило, с което видях доста зор докато го махна. Задния диференциал е с пиньон и корона с криволинейни зъби. Амортисьорите ги напълних със силиконово масло JETS с вискозен индекс 250. Малко се втвърди окачването, понеже са много малки отворчетата на буталото и може би трябваше по-рядко масло,но вече го бях купил. Понеже старите маншони се бяха скъсали ги оставих без маншони, за да ги следя дали изпускат.
След това дойде ред и на гумите. На едната вложката се беше скъсала и един сегмент от гумата беше без вложка. Четирите гуми бяха разлепени, вложките подменени и отново залепени.
Всички лагери са сменени с нови с метална капсуловка. Предишните бяха с гумено-метална.
Винтовете ..... това са винтове с клас на якост 12.9 маркиран върху тях и са наистина 12.9.
Въпреки, че бяха малко ръждясали не ги смених с нови.
Не смятах чак толкова да се задълбочавам, но като видях как е направено не можах да се въздържа. Това бъги ми отвори очите за това какви трябва да бъдат нещата. Толкова се заиграх, че забравих да благодаря на Неделчо ( de_kata) за коректната сделка, която направих ме.
Сложих му 100А спийд и 3200KV мотор - KD36-50-11S 3200kv.
С полимерна батерия на две клетки върви неочаквано добре. Може би на три ще е истината, но засега нямам такава. Мотора и спийда не дадоха признаци за загряване - за 25 min разхождане напред назад. Толкова издържа батерията.
Това бъги е подлагано на такова екстремно натоварване, че ми беше много интересно какво и колко се е износило по трансмисията. За мое учудване - съвсем малко щифтовете на полуоските. По зъбните колела почти не се забелязва признаци на употреба.
Диференциалите така са барнати, че звука от бъгито е - фиууууууууууууу, за разлика от фуражомелката Blast. Но все пак са и различен клас модели. Задния с криволинейните зъби е съвсем малко шумен, но още не се е сработил.
Снимки след първата проба.






Дето се казва сагата продължава...