При мене лично стабилизиращата система много ми помага. Тя прави един 3D хеликоптер да се държи като коаксиален. За начинаещия е достатъчно да се концентрира само върху газта (височината на полета). Всичко останало се прави от стабилизиращата система. Дефакто хели със стабилизираща система може безопасно да се кара дори и от човек с нулев опит (никога да не е сядал на симулатор).

Аз лично имах проблем с така наречената СЦЕНИЧНА ТРЕСКА. На симулатор карах идеално, а в реалността все правех крашове, особенно ако някой ме гледаше. И така потроших доста хеликоптери. Дефакто в тази стабилизираща система намерих разрешение на проблема. А той спред мене се състои във

ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОСТЕПЕННО СВИКВАНЕ

Избрах точно този модел стабилизираща система заради една много ценна нейна екстра - възможността за плавно регулиране на процента на участие на човека. В началото се настройва на 90% управление от компютъра и само на 10% от човека. После с времето постепенно се намалява компютърното участие и се увеличава човешкото. По-добър метод за обучение от това не мога и да сетя.

Дефакто тази система дава шанс на всеки един новобранец да започне от нула и да стигне едва ли не до спортно майсторство, като при това не прави никакви крашове (или крашовете са много евтини).