Quote Originally Posted by myxt75 View Post
Приемника няма как да различи "рестарт" направен от човека и рестарт от прекъсване например на конектор - и в двата случая има загуба на захранване и това се индикира с мигаща светлина.
Това не е проблем а функция на приемника!!!
Успех!
Въпросното мигане за мен лично е проблем, защото не ми дава абсолютно никаква информация, а само ме стряска. Мигане става, когато е имало прекъсване на захранването ИЛИ загуба на повече пакети от нормалното (май секунда беше). Разликата е, че ако прекъсне захранването, приемниците Спектрум започват нормална работа след между 8 и 15 секунди (!!!), ама не винаги. Аз предпочитам да не ми мига приемника... Ако нещо се е случило, приемника и да мига, и да не мига - все тая. Можеше да го направят примерно така: Две мигвания - значи е изтървал пакети, следователно да коригираме поставянето. Едно мигване - загуба на захранване (да проверим буксите и батериите)... и т.н.

Quote Originally Posted by myxt75 View Post
Никой не може да гарантира 100% сигурност за несъвпадение на кодове освен ако няма обратна връзка между приемник и предавател, и през нея не се "уговаря" смяна на кода, валидност и т.н. - един вид "плаващ код"
Тази "система" DSM2 е пълна с недомислици. В едно упътване при мен пише, че предавателят поетапно сменя въпросния код, а приемника "следи" няколко назад и няколко напред от основния и хваща, когато предавателят смени. Ще намеря цитата, където пише, че ако след 15-20 включвания на предавателя НЕ включим приемника, той трябва отново да се биндне.