+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 62

Тема: С една апаратура на 2.4 - 2 приемника на 2.4 ??!?!?!?!

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Росимире, това че кодът при биндване остава един и същ при някои апаратури си е нормално. Дори рискът да съвпадне с друга е по-малък от апаратури, които генерират на случаен принцип.

    Ето за какво говоря:

    Вариан1. Апаратура, която НЕ генерира всеки път нов код има шанс да се засече с друга 1: 1000 (примерно)

    Вариант2 - Апаратура, която генерира нов код всеки път има много повече шансове да се засече с друга, която също генерира нов код всеки път.

    При вариант едно, проверката е лесна - всички, дето караме може в началото на деня да проверим дали има проблем. Но при вариант две, ако някой реши да биндне на полето, рискува при случайното прехвърляне на кода, да попадне на наличен...
    Моята Корона винаги си работи на един код. На полето другите Корони работят по същия начин. Всяка е уникална докато не се появи някоя, дублираща кода. Тогава просто задържам бутона за повече от 3 секунди и сменям кода по мое желание. Не мисля, че това е неудобство. Мисля, дори, че е по-добрият вариант. Имам възможност за ИЗБОР...

    Въпреки всичко това не е проблем - производителите са си казали, че има вероятност от засечки. Проблемът е, че не мога да разбера как апаратурата на Сево прави нещо, което не би трябвало да прави. И не съм сигурен как точно Сево биндва... Нека да изясним първо това.
    Георги Русинов

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    За всеки приемник спирам апаратурата подклучвам към приемника кабелчето за биндване подавам захранване натискам копчето за биндване и включвам предавателя . Приемниците съм ги купувал в различно време. Апаратурата я имам от около 3 години . Чисто нова запечатана нищо не е правено по нея не е отваряна ( по принцип всичко отварям и преглеждам ) .
    Довечера ще го направя на клипче.

    Междо другото някой да е намирал схема на Спектрум 7 ?

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Да не би Сево да е с 40MHz апаратура и сканиращи приемници?

    Тогава не се извършва биндване, а сканиране на канала. И ако е така, естествено е всички приемници да работят едновременно, защото са на един и същи канал.

    Иначе вероятността за сблъскване на бинднати приемници със случайно генериран код е равна на 1 на 65 536, ако се използва двубайтов бинд код (2 на степен 16). Ако се използва четирибайтов код, вероятността е 1 на 4 294 967 296.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    А да не би ние да бъркаме нещо? Възможно е да си има по един код на всяка памет, които да са фиксирани. И всяка апаратура да е различна. Да се разчита на неповторяемостта. Едва ли са произведени повече от 100 000...
    Георги Русинов

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Напълно е възможно оригиналния производител да разчита на това, че при програмиране на чиповете на апаратурите никога няма да направи два чипа с еднакъв код. Да ама китайците като откраднат софтуера, без да им пука ще напрограмират хиляди копия с еднакъв код и гледай какво става по поляните.
    Росимир Матеев

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Както вече писах на синхронно плуване са го докарали "Чаиниците", ще е интересно да се гледа синхронно летене
    Колеги много се вживявате шансовете да се улучат кодовете са нищожни, но ако Бай Китаец си ги е произвел със едни кодове спасението е на различни поляни.
    Не би трябвало да имате притеснения ако карате с маркови апаратури.
    Ай на здраве
    Последна редакция от Bovyanski; 09.02.2011 на 18:42.
    Анатоли Бовянски
    София

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ми за DX7 говори Сево... Малко или много - маркова се води... Притеснително е някакси...
    Георги Русинов

  8. #8
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Ми за DX7 говори Сево... Малко или много - маркова се води... Притеснително е някакси...
    Не виждам нищо притеснително, човека си кодира приемниците към неговата апаратура.
    Това не означава че чужд приемник ще се задейства от неговия предавател.
    Анатоли Бовянски
    София

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 13
    Последно мнение: 28.02.2015, 12:00

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен