Quote Originally Posted by lz23 View Post
Крилото се закрепва с 2 щифта към челното ребро. То е съставно от 3 слоя 1,5-2-1,5мм твърда балса с кръстосани жилки. Това ребро е хванато за носещи карбонови пръчки (2мм диаметър) които вървят отгоре до долу на страниците и влизат в средния слой на носещото ребро на крилото, а същото е повторено и към мястото където се закрепва изходящия надлъжник на крилото. Това се вижда мисля в пост 2 от темата, ама може да не става ясно. Надлъжните летвички на които стъпва крилото са от твърда балса. ...

Радвам се че има въпроси и критика по модела. В крайна сметка в дискусията се ражда истината.
Става дума за зоната, която съм оградил с червено. Колкото и да е кораво ребърцето, в което ще се закрепи крилото, тази част от страницата е много, ама много слаба, независимо от подпиралките отвътре!



На мястото на синята черта обикновено се слага цяло ребро в цялата вътрешност на тялото. Дефакто реброто разпределя усилието по цялото тяло. Ако оставиш нещата така, ще е като игра на руска рулетка (лично мнение). На моята Цесна 128 (1,65 размах) точно това ребро е най-якото в целия модел. По-яко от моторното...

Същото се отнася и за задния край на крилото. Там не виждам никакво ребро. Има ребро по-назад, където тялото се стеснява.

Не искам да давам акъл, само питам. :) Ако прецениш, че двата ми поста цапат темата, ще ги премахна.