+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 79

Тема: турбинен трикоптер

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Честито и от мен , само пази ушите наистина е опасно

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Днес със Светльо ходихме да тестваме трикоптера. Резултатите не са кой знае колко добри, защото трябва да си поиграя доста с настройките. В момента е доста нестабилен и рекорда е вдигане от заемята на половин метър за около 2 секунди .Проблема е в реакциите на KDS-а, защото реагира малко по-късно от колкото трябва и в последствие изфорсирва прекалено много двиателя, и става една манджа с грозде....
    Имам идея как да подобря положението и да облекча работата на KDS-а, мисля да удължа рамената използвайки карбонова тръба с диаметър 8мм (ще влезне точно в дупката на алуминиевите пофили. Така дължината на всяко рамо ще се увеличи със 40см. т.е. почти двойно.

    Днес пробвахме и на 6клетки-мотогрупите работят добре- моторчетата и контролерите не загряват, но след едно преобръщане, единят контролер изгоря. Мисля да сложа три контролера Турниги.

    Следващите опити най-вероятно ще са или в събота или началото на другата седмица (химията мина. но има и цитология )
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Неделчо, по добре смени така наречената стабилизираща система с нещо дето да стабилизира системата, най лесно ще стане с три жироскопа между флайментора и контролерите и сложи контролери за три пъти по голям ток някаде назад бях обяснил защо , или ако искаш да ти пратя един стабилизиращ модул от мойте или направо вземи трикоптера и ми ела на гости и за ден ще го подкараме ,че ще го и полеем и после ще отидем на гости на Матеев

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Хехе, малко си ми далече, а и сега съм в сесия, но иначе с удовоствие.
    Ако не ти представлява трудност, бих се радвал да ми пратиш един твой стабилизиращ модул.
    Идеята с трите жирота и аз я обмислям. При тях ще мога да регулирам закъснението но...
    Другата идея която имам е да ползвам една флайбар-лес система след флайментора.

    Истината е, че трябва да се пробват различни техники, и всико ще стнане с много опити, за това бих се радвал на всякаква информация и предоставена техника. Чесно казано, колкото съм търсил в интернет, до сега съм видял само един трикоптер със турбини и той не беше много стабилен .
    Неделчо Брънчев

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Истината е ,че за съжеление с турбини най вероятно няма да стане , дори и да литне ще е адски нетабилен и енергоемък, трябва да направиш дефлектор на опашната турбина и да я направиш да се движи под ъгал около 45градуса махни флайментора,остави от него само стабилизацията на опашката като стабилизираш платформата може да го сложиш пак за сега той само ти пречи намери си два хубави жироскопа и цялата тази какафония ми я прати за ден два да я огледам ,пък ще видим

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Сега говорих с Матеев, утре ще проведа няколко теста и вече в зависимост от резултатите, ще видим как ще процедираме.
    Неделчо Брънчев

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Трябва да стане!!! и не се отчайвай ще го литнем това чудо

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен