Как се казва този човек от БНТ? Аз съм работил за и във всички регионални телевизии, включително и в РТВЦ -Пловдив.

Моето мнение е, че в това езеро няма място за нищо друго, освен за вода, фонтани и лебеди (както беше преди 25-30 години). И лодки, на които се возехме като ученици.

Казвам го като жител на града. Също така съм и автомоделист. Вероятно един от малкото, които притежават както купешки, така и собственоръчно направени модели - ДВГ и електро. И независимо от коя гледна точка разсъждавам - дали като жител на града или като моделист, никога не бих карал автомодел (освен играчка) в града. Също така няма да ми стане никак приятно като отида в някой парк и някой да ми бръмчи и фучи със скъпата си механична играчка, ВЪПРЕКИ, че и аз имам такива.

А относно популяризирането... кое по-точно трябва да се популяризира? Вече никой не ПРАВИ автомодели. Те се купуват готови и е само и единствено въпрос на пари и нищо друго. Управлението им също не изисква кой знае колко акъл. Дечицата с по-заможни родители могат да си го позволят, останалите могат само да лапат мухите.

Не виждам смисълът на подобна идея и си казвам мнението като пловдивчанин и като моделист.

Обаче за сметка на това мога да дам друга идея - панаирното градче. Там офисите са концентрирани само в 3-4 палати, а останалите се ползват само по изложения. Има достатъчно празно място както навън, така и вътре. Дори имаше картинг-писта преди години. Още един жокер - огромният паркинг. Имам предвид този, който е ВЪТРЕ в панаирното градче, многоетажният... ;) Мисля, че ако се намери добър преговарящ, може да се измисли нещо. А защо да не се включи и общината? Пак жокер...