Quote Originally Posted by Kalpazan View Post
Заръчах следните неща:


HK-500CMT 3D Electric Helicopter Kit
Turnigy Typhoon 500H Heli Motor 1800kv
Turnigy Brushless ESC 85A w/ 5A SBEC
Hobby King 401B AVCS Digital Head Lock Gyro
HK28012DMG Mi High Speed MG Servo 2.4kg
Turnigy MG930 Digital Metal Gear Servo 3.6kg

MG930 е на backorder и ще се чака ама няма как...
Не трябваше в поръчката да слагаш артикули, които са Backorder. Сега заради тях целия колет ще се забави незнайно колко време. Трябваше да купиш само наличните неща, за да може като дойдат, да започнеш сглобяване. А за липсващите все щеше да се намери някаква алтернатива - например някой да ти даде назаем, а като дойде доставката да му ги върнеш.

Когато се пазарува нещо в Backorder, то се слага в отделен колет, и после го изоставяш на произвола на съдбата. Ако пазаруваш две неща в Backorder, правиш два колета, защото не се знае дали едното няма да дойде по-рано и да забави другото. Имал съм колети в Backorder, които са висяли по 3-4 месеца, имал съм и такива, които са се бавели само по 2-3 дни.

Когато нещо е изключително дефицитно, има смисъл да го купиш в backorder, защото понякога пристигат малки количества, които стигат само за удовлетворяване на чакащите поръчки и до свободна продажба така и не се стига. Такъв беше например случая с евтините приемници на Spectrum. Бях купил 10 броя в backorder и един ден гледам че колета ми е тръгнал, а в сайта въобще не се появиха количества за продан.