+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 16

Тема: Нова технология за четене положението на стиковете на предавателите(тема за размисъл)

Threaded View

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Имам приятели дисководещи душмани на потенциометри.Мога да им пусна един тест.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Смолян
    Мнения
    40

    Еврика най после и на моята улица изгря слънцето, един приятел успя да въстанови потенциометрите и вече всичко е наред или поне така така се надявам. Пробата е направена само на симулатор. По негови думи много внимателно е презанитил изводите. Иоще нещо според него тряба да им се капне по 1,2 капки тънко машинно масло - не е направено но ако искам няма проблем защото това става без да се разглобяват. И още на всички моделисти и помагачи пожелавам много здраве и весело посрещане на новата 2011г.

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Това със смазването на потенциометрите е нож с две остриета. Има такива, които трябва да се смазват и такива, които НЕ БИВА да бъдат смазвани. Става дума за неминуемото износване и съпроводените с него отделяния на частици, които е възможно да полепнат... Дълга и широка тема. Има специални тънки греси/вазелини за тая цел, но доколкото знам не е подходящо за всякакви потенциометри. Някои просто трябва да останат сухи... Силно се надявам да нямаш проблеми и с времето нещата да си останат перфектни! При мен засега няма кусури, но и експлоатацията не е кой знае каква, не повече от 30-тина часа. Но и моите са по-различен модел, не са Турниги.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Защо не мога да пиша във форума
    от Penev във форум: За форума
    Replies: 1
    Последно мнение: 03.01.2010, 18:28

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен