Quote Originally Posted by muns View Post
Днес ми се обади синът на мой приятел да ме пита за нещо, което първо сметнах за голяма глупост, но после размислих малко.
Та за какво става дума:
Купило си момчето с парици от баба, дето е в Италия, едно Опелче Астра 1.6 моно. Колицата не бе лоша, особено предвид цената. И се почна - джанти, спойлери, халогенчета и всичко, дето едно 19 г момче може да си позволи. Ама на приятелите колите бягат повече! Та като попрочел тук - там и решил да слага нитрометан. И ме пита да му сложа дюза от многоточков инжекцион, която да впръсква нитрометана без да се смесват горивата в общ резервоар. Намерил човек, който да му направи управлението на дюзата.
Аз не се навивам на такъв филм, щото строшаването на Опела е сигурно, а много вероятно и на главата на собственика. Та довечера мисля да се обадя на баща му, да знае какви ги върши синковеца.
Но все пак ми стана интересна идеята.

Даже е купил 10 л нитрометан, ако се откаже, някой колега може да се сдобие...
Нитрометана не се рзтваря от бензина, но има една друга добавка която се разтваря и е 43% нитрометан, името и е NITROPOWER , може да се използва директно в бензина в съотношение до 1:1 , но жигльорите трябва да се рзширят и то доста. А, че двигатела си заминава това е повече от ясно