+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 25

Тема: Успоредно (паралелно) свързване на ли-по клетки

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Аз лично съм много разочарован от nano-tech батериите на Turnigy. Тази година последните две състезания експериментирах с nano-tech и със стандартни LiPo. Разликата между едните и другите по отношение параметри - декларирана на етикета е следната. Nano-tech батериите бяха с по-голям капацитет и по-голямо C. Резултатите обаче не бяха, като за батерии с по-голям капацитет. На някой от стартовете не ми стигна тока. Стандартното LiPo изкарва гонка от 8 min ± 15 sec. Nano-tech батерия с уж по-добри параметри в същия модел едва изкарва от 6:20 ±20 sec. Това прави малко над 20% Nano-tech батерията по-лоша. Пропуснах да кажа, че става въпрос на Eco Standart. При Mini Eco Expert положението е подобно. Наясно съм, че има редица други фактори, влияещи на времето, за което ще се изконсумира капацитета на една батерия. Като вълнение, брой гмуркания и скорост на движение. Но тези фактори влияят не повече от 10%. А при относително едно и също каране под 5%.

    Аналогични наблюдения имам върху модел в клас Eco Standart на един колега от Габрово. Оставям на него, ако желае да сподели по-подробно, какви са му наблюденията. Накратко с 6000mA Nano-tech се кара точно толкова колкото с 5000mA стандартно LiPo. Отново наблюдаваме 20% разлика.
    Последна редакция от Penev; 13.10.2010 на 11:55.
    Димитър Пенев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен