+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 10

Тема: Едно случайно откритие, което ще направи революция в корабомоделизма

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Една от моите зареждачки зарежда до 4.28V, a показва 4.20V. Това го установих май месец. Тогава стигнах до извода, че батериите позволяват по-високо напрежение. То вероятно за всяка клетка е различно.
    Вероятно за да се застраховат производителите на клетки ги проектират 5-10% нагоре. Вярно, е че нищо не разбирам от химията на клетките затова моите думи могат да бъдат само предположения.

    До момента зареждам с въпросната зареждачка и проблем с батериите нямам.
    Не съм изчислявал колко батерии имам, но не са по малко от 30-40 броя. Към настоящия момент всички са ОК със следните изключения.

    Една батерия LiPO 2S1P 1000mA - разредена до дупка, разбирайте едната клетка я намерих на 1.8V, като беше забравена повече от месец така. В резултат на това се е надула, но батерията работи.
    Три броя Turnigy 4500mAh 3S2P 30C LiFePo4 Pack които са се надули значително. Но имайки предвид, че не съм виждал от този тип батерии в друго състояние месец след закупуването им. Смятам това за нормално.
    Димитър Пенев

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Харманли
    Мнения
    74

    Ако това презареждане наистина има практическо приложение смятам че ще се отрази по-скоро отрицателно на хобито. Колко хора могат да си позволят да хвърлят по един акумулатор на всеки 2-3 старта само и само да са по-бързи. И без това сме малко с този стремеж да ни излиза все по-скъпо хобито все повече ще оредяваме.
    Георги Георгиев

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Преди време напрежението се измерваше преди и след старта. правеха се гимнастики ,но моделите се удряха в края на старта в брега- майстор на електрото бе Ирин от Варна. Патев от Пловдив ,бе един от добрите.
    Едно замерване (а е възможно да е записано в правилника) ще спре всички възможности за измами.
    Просто трябва внимателно да се прочете правилника ,а мисля липото са от скоро-2 год.
    Ако има възможност ,то ще е за кратко.
    Успех на всички мераклии- да дерзаят.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен