Един такъв опит ще е много полезен. Дефакто никой не е правил подобно нещо при контролирани условия. Аз бих добавил малка забележка: Някои системи имат фалсейф режими и време за свръзка при загуба на голямо количество информация. При отдалечаването най-добре би било предавателите (или приемниците) да не се прибират в кола, а да бъдат навън през цялото време. Също така добре би било пробата да се направи БЕЗ автомобил, защото тон и кусур желязо се отразява някакси на радиовръзката при непосредствена близост...

Ако представлява интерес, мога да публикувам своеобразна карта, направена при тестове на всичките ми радиосистеми, които съм притежавал. Представлява кръгова диаграма в реална градска среда, нанесена върху карта. Не показва реалният обхват, но ясно се вижда разликата между апаратурите.

Също така много добре би било ако се направи паралелен на този опит, но с повече от един включен предавател от една и съща марка, за да се види дали и доколко повлиява на приемника (симулация на насищане на ефира).
Ще направя такъв тест на летището на всички налични апаратури в момента и ще споделя резултатите, ако Матеев не възразява. Считам, че тази информация ще е МНОГО ПОЛЕЗНА!