Има и още една добра новина:

Подуването на батерията спадна, след като напрежението влезе в граници !!!!

Батерията седи пред мене и ако някой ми беше казал, че някога е била презареждана и се е подувала, нямаше да повярвам. Клетката, която беше разредена до нула, си остана подута, но презаредената клетка просто се спихна, при това дотолкова, че въобще да не и личи.

Не знам дали това ще важи за всички батерии, както и не знам дали всички батерии ще издържат на 4.6V без да гръмнат. Просто ви цитирах информацията, в случай че ви заинтересува. А ако искате да правите експерименти и да рискувате, те си остават за ваша сметка и на ваша отговорност.

Аз лично смятатам, че 4.20V не е максималното напрежение, което издържа една LiPo клетка, а това е напрежението, при което вероятността за подуване е сведена до под 1% и времето на живот е увеличено на 100-300 цикъла. Ако обаче напрежението се увеличи до 4.60V то тогава капацитета се удвоява и живота вероятно намалява само до няколко цикъла. Но за някои специфични приложения това не е чак толкова важно. Пример - корабомоделистите и техните лимити за теглото на батерията.