+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 32

Тема: Проблем

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    18

    не е от батерията държи 6v и не мърда а масхинките пак откачат почва да ме съмнява съмия спийд защото това моторче и тия серва съм ги пробвал с друг приемник за хели и нямаше проблем

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Добре де, защо не смениш мотора? Като гледам той си е просто един боклук...
    Георги Русинов

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    18

    ами просто защото нямам друг ;)

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ами... тогава няма как... нали се сещаш... Ако ще правиш модел, с този мотор определено няма да стане.
    Георги Русинов

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    18

    аз съм решил да опитам а какво ще стане ше видим но ако сменя мотора и не е от него каво правим чорба от мотори ама както и да е мерси все пак :)

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    По тази логика изобщо недей да сменяш нищо, а просто чакай да се оправи самичко...

    Хайде, ще ти го обясня на разбираем език: този двигател е стар, руски недомислек. Четките му най-вероятно са латунени. Каквото и да направиш, той винаги ще искри в колектора или казано на радиолюбителски език: "Ще пръска боза". Дори кондензатори да успееш да поставиш, пак ще е същата история. На всичкото отгоре май корпусът е пластмасов... моторчето просто няма солидна маса и ще ошашква не само приемника и машинките, ами и телевизора, радиоапаратите у вас, че и у комшиите...

    Така,
    понеже търсиш начин да решиш проблема си, казвам ти отново как ще стане това: смени двигателя! Ако не искаш да го сменяш, може просто да пробваш с друг, но качествен...
    Давам ти този съвет, за да ти помогна. Дефакто проблемът ти изобщо не ме интересува... Надявам се оценяваш напъните ми.

    Тая сутрин станах гъзнем...
    Георги Русинов

  7. #7
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    След като не е батерията, следващият кандидат за виновник са смущенията. Борбата с тях е по 2 направления:

    1. Да намалиш източника на смущения
    2. Да се бориш с дросели, кондензатори и т.н.

    Като за начало ajcinema е прав, че основния източник на смущения са искрите в четките на мотора. За да диагностицираш дали това е така ти предлагам да захраниш мотора с една батерия и цялата останала електроника - с друга. Двете батерии са свързани с общ минус. Ако проблема се реши - значи е имало смущения по захранването от мотора.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен