Изглежда аз също ще започна да си експериментирам с подобни устройства. Изглеждат многообещаващи. Разгледах сайта, но има огромно разнообразие с лоши или недостатъчно пълни описания. Можеш ли да ми посочиш линкове на подходящи такива за скриване в лека кола. Трябва да са малки, да се захранват от акумулатора, да нямат външни антени, за да могат да се скрият например под кората на арматурното табло (друго възможно място няма, защото колите са метални).

Също ме интересува и за ръчни такива, които да се крият в чантичка. Колкото са по-малки, толкова по-добре.

И последно - интересуват ме и такива, които да са IP65 - тоест да могат спокойно да се монтират на покрив на транспортно средство и да издържат на дъжд, град, сняг. Те няма да са против кражба, а за проследяване на маршрута. Тоест трябва да имат вграден дейта логер с памет поне за 1-2 месеца (10 000 километра). Те ще се използват за тирове, които правят международни курсове.

Също така има ли такива устройства, които работят не по SMS, а с вграден модем, за да можеш дистанционно да източваш от тях големи обеми с информация.

Има ли и такива, които да имат възможност за външно активиране с ключе например, за да може при излизане от колата лесно да ги включваш в режим на охрана.

И въобще като си започнал, развий темата по-подробно. Страшно е интересна. Кажи какви устройства има, какви са им възможностите, какви софтуери за тях има, хакнати ли са или колко пари струват, и т.н. и т.н.