+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 60

Тема: LiPo батерия за апаратури на JR

Threaded View

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Проблемите с оригиналните батерии са ясни.Слагай си директно липото и не му мисли няма никакво греене вътре.Само го зареждай на отделна зарездачка иначе през буксата JR казали може и пожар защото няма специализиран чип за зареждане на липо в апаратурата.Аз имам JR10X http://jrradios.com/Products/Default...odID=JRP1656** и консумира 240-250 милиампера.Захранвал съм я до 14,5 волта и никакъв проблем не съм имал.Диспея показва 0,1 волт по малко от колкото е на куплунга. НИКОГА НЕ ВКЛЮЧВАЙ АПАРАТУРАТА КЪМ РЕГУЛИРУЕМИ ИЗПРАВИТЕЛИ,от рода на тес и др били и западни.Високочестотното излъчвъне ги побъркват и изведнъж дигат максимум напрежение и чао апаратура.Сега си правя платчица колкото нокет за да зареждам директно и през куплунга.Как мина събирането.Мислех да идвам да се запознаем но днес 23 ще идвам в Габрово.
    Последна редакция от kabel; 23.08.2010 на 00:52.

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ето снимки от ремонта на батерията:

    Така изглежда батерията и ГРЕТЦ-а преди ремонта.

    Росимир Матеев

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    А така - след ремонта:



    Росимир Матеев

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ето я и сложена в апаратурата:

    Росимир Матеев

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    При напълно заредена батерия с напрежение 12.6V апаратурата показва 11.1V, което горе-долу отговаря на напрежението на една заредена NiMH батерия.

    Росимир Матеев

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Оставих апаратурата включена десетина минути и проверих температурата на ГРЕТЦ-а. Беше се позатоплил, но не пареше. Следователно температурата му не надхвърляше 35-36 градуса.

    Може би нямаше нужда от този ГРЕТЦ и на апаратурата най-вероятно нищо нямаше да и стане, но както казват хората "вържи попа, за да е мирно селото". И освен това постигнах трите си най-важни цели:

    1. Графичния индикатор на апаратурата вече ще показва действителното положение със заряда на батерията.

    2. Вече спокойно ще зареждам батерията на 100% (през куплунга на балансера).

    3. Няма да ме е страх, че по време на полет батерията ще се срине и модела ще остане неуправляем.

    LiPo батерията е предвидима и дори нейното напрежение да падне до 9.9V (3.3V на клетка), пак може да сме спокойни че има капацитет за още един полет. В действителност апаратурата ще ме предупреди с титкане още на 8.8V (според нея), което означава, че LiPo батерията ще е паднала на 10.2-10.3V. Това е 3.4V на клетка и при такова напрежение ще има енергия поне за още няколко полета (стига да не се дразнят околните от непрекъснатото титкане).
    Росимир Матеев

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Добра работа и добър резултат!
    Аз съм слагал ли-по на вече три апаратури- FLYSKY; Hobby King 2.4Ghz 6Ch Tx & Rx само че първата версия, която вече не се продава; и на Hobby King GT-2 2.4Ghz 2Ch.
    И при трите апаратури няма никакъв проблем. Не съм правил никави доработки. Предавателите си работят нормално, а батериите им, ги зареждам много много рядко.
    Дори на Hobby King GT-2 2.4Ghz 2Ch съм сложил ли-по с капацитет 750мач, и до сега съм го зареждал само един път, а карам редовно.
    Само не мога да разбера, защо производтелите на апаратури държат на тези хидридни батерии.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен