След като ще са два диода, близко е до ума, че човек може да използва и готова схема ГРЕТЦ, като батерията се свързва в перата за променлив ток (посоката няма значение), а плюса и минуса се свързват към апаратурата.

Речено - сторено.

Разрових боклуците у дома и намерих една плочка - схема Гретц с размери 1.8 х 1.8 сантиметра и дебелина 6 милиметра. Нямам си никаква представа за какво напрежение или ток е тази плочка, но това няма никакво значение. Със сигурност тока ще е над 1А съдейки по размерите, а по напрежение - ами то по принцип няма по-лоши ГРЕТЦ-ове от 50-60V. Така че със сигурност ще стане.

Включих ТЕС-а в режим на късо съединение през плочката и премерих 1.4V пад на напрежение при 100mA ток и 1.6V пад при 1.0А ток. Това напълно ме устройва. Плочката е идеална за целта. Освен това при 1А ток загряването беше поносимо и няма да има опасност да прегрее батерийния отсек на апаратурата. Между другото все още си нямам никаква представа какъв ток гълта апаратурата, но съм склонен да си мисля, че е много под 1A.

Сега сядам да запоявам и после ще пусна снимки и ще ви кажа резултатите от експеримента. Междувременно включих батерията да се зарежда на 100%. Отдавна го чаках този момент.